Mobil Uzman

İzmirim Kart (KentKart) ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmirim Kart (KentKart) ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmir’de güncel olarak kullanılan İzmirim Kart (KentKart) için resmi sitesi üzerinden bakiye sorgulama ve yükleme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Eski yıllarda ‘KentKart’ olarak bilinen ve 2015 yılından itibaren ihaleyi kazanan Cardtek tarafından İzmir’lilerin kullanımına sunulan yeni teknoloji İzmirim Kart ile kullanım alanları git gide büyüyor. Kullanıma sunulacağı tarihten itibaren kartlar için gereken aktivasyon ve yapılacak dolum işlemlerinin doğru bir şekilde çalışması ile birlikte başlayacak olan İzmirim Kartına internet üzerinden dolum hizmeti yapılabilecek.

İzmirim Kart uygulamasında hem bilgisayar hem de cep telefonu üzerinden kredi kartı ile dolum yapma imkanına sahipsiniz. Bunların yanında gerekli entegrasyonlar sağlandıktan sonra bakiyeniz belirli bir tutarın altına düştüğü zamanlarda belirttiğiniz karttan otomatik bakiye yüklemesi yapma imkanı olacak. Böylece şehrin neresinde olursanız olun izmirim kart bakiye yükleme için dolum merkezi aramanıza gerek kalmayacak.

İzmirim Kart hizmeti maddelerin de belirtildiği gibi 2015 yılı itibari ile hizmet verilmeye başlanmış ve o tarihten itibaren sistemi geliştirme çalışmaları sürekli olarak devam etmektedir.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Kentkart Bakiye Sorgulama

İzmirim Kart (KentKart) bakiye sorgulamak için buraya tıklayıp karşınıza çıkan sayfada ‘Akıllı Kart Numarası’ ve ‘Gücenlik Kodu’ kısımlarını doldurduktan sonra‘SORGULA butonuna tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs işletmesinin kısaltılmış adı olan ESHOT bakiye sorgulama işi de yukarıdaki ile aynı şekil yapılmaktadır.

İzmirim Kart Cep Uygulaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını Google Play için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

İzmirim Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmirim Kart Nedir?
İzmirim Kart, daha önce KentKart olarak kullanılan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından online ücret toplama sistemi için geliştirilmiş bir kart sistemidir.

Mevcut Kentkart’ı Kullanmaya Devam Edebilir miyim?
Mevcut durumda elinizde bulunan kentkart’ınızın, yeni sistem olan İzmirim Kart’a entegresi kolay bir şekilde yapılabilmektedir Böylece tekrardan İzmirim Kart almanıza gerek yoktur. Kart üzerinde yer alan seri numarasının sisteme tanıtılması ile mevcut kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İzmirim Kart ile 90 Dakika Ücretsiz Biniş Devam Edecek mi?
İzmirim kart uygulaması ile eskiden olduğu gibi İzmirli vatandaşlara herhangi bir kısıtlama getirilmemektedir. Eski sistem ne şekilde ise yeni sistemde o şekilde kullanılmaya devam edilecektir.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Ne Zaman Başlayacak?
Yeni sistemin devreye girmesinden sonra bakiye sorgulama işlemi artık internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ