Mobil Uzman

İphone’de Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

İphone’de Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Özel Anların Ölümsüzleştiği Anlar

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte fotoğraf çekilme noktasında oldukça bir artış olduğu görülmektedir. Kişiler için özel olan anlar bu sayede daha sonra bakılan bir fotoğraf sayesinde tekrar hatırlanma imkanı bulmaktadır. Bir kareyi tekrardan çekilme imkanı bazı fotoğraflar için olmamaktadır. Bu yüzden eldeki bu fotoğrafın güzel bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı fotoğrafın silinmesi durumu söz konusu olmaktadır. Her ne kadar telefonlarda fotoğraf yedekleme özelliği bulunsa bile bu uygulamanın kullanılamaması ya da bilinmemesinden kaynaklı fotoğraflar güvenlik altına alınamamaktadır. Bu yazı için Iphone marka telefonlar için silinen fotoğrafın kurtarılmasından bahsedilmektedir. Silinen fotoğrafı kurtarma açısından birden çok yöntem bulunmaktadır.

İphone'de Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

1. Recently Deleted Uygulaması Kullanarak

Bazı zamanlar yanlışlık ile ya da bilerek Iphone kullanıcıları fotoğraflarını silmektedir. Bu telefonlara gelen yeni bir güncelleme sayesinde bu soruna da çözüm bulunmuş olmaktadır. Bu sayede fotoğrafların kurtarılma imkanı doğmaktadır. Recently Deleted uygulaması sayesinde bu fotoğrafların kurtarılma imkanı yer almaktadır. Ancak bu uygulamada sadece kişilerin kendi silmiş oldukları fotoğrafları silme imkanı bulunmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğraflar üzerinden herhangi bir işlem yapma durumu söz konusu olmamaktadır. Fotoğraf silindikten sonra bu uygulama içinde 30 gün boyunca kalmaktadır. O yüzden fotoğrafları bu uygulama içinden kurtarmak için 30 günlük bir süreç bulunmaktadır. Yapılması gereken ilk önce fotoğraflar uygulamasına girmek olmaktadır. Sonra Recently Deleted klasörüne tıklanmalıdır. Buradan 30 günlük silinen fotoğraflardan istenilen tekrardan telefona geri yükleme imkanı olmaktadır.

2. Yedekleme İle Fotoğraf Kurtarma

İphone telefonlarının kendine özgü olan yedekleme programları bu noktada yardımcı olmaktadır. iTunes ve iClouds üzerinden yapılacak olan yedekleme sayesinde telefonun kaybolması, çalınması ya da fotoğraf gibi bazı bilgi ve belgelerin silinmesi durumlarında sadece bu programlar üzerinden geri yükleme yaparak fotoğrafları da kurtarma imkanı olmaktadır. Ancak bu işlem yapılacağı zaman telefondaki veriler silinerek yedekleme üzerindeki bilgiler gelmektedir. Yani bu durumda telefondaki bulunan verilerin kaybolma durumu söz konusu olmaktadır. Yedekleme yapmadan önce mevcut verilerin de kaybolmaması adına farklı bir alanda muhafaza edilmesi uygun olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ