Mobil Uzman

iPhone’dan PC Bilgisayara Fotoğraflar Nasıl Atılır?

iPhone’dan PC Bilgisayara Fotoğraflar Nasıl Atılır?

iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atmak mı istiyorsunuz? iPhone’dan PC’ye fotoğraf atmak isteyenlerin yapması gereken yöntem.

iPhone telefonunuzdaki fotoğrafları bilgisayara yedeklemede sorun mu yaşıyorsunuz? O halde bu yazımızda iPhone’dan bilgisayara fotoğrafların nasıl atıldığını anlatacağız.

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

Mac bilgisayar ile fotoğrafları PC’den bilgisayara aktarmak çok kolay. iPhone’u bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayarda bulunan fotoğraflar klasöründeki fotoğrafları alarak bilgisayara aktarabilirsiniz. Yalnız bu iş Windows bilgisayarlarda bu kadar kolay olmuyor. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atma işleminin detaylarına geçelim. iPhone’dan fotoğraf nasıl atılır diye soranlar aşağıdaki adımları takip edebilirler.

iPhone’dan Mac Bilgisayara Fotoğraf Atma

 • iTunes‘in son sürümünün bilgisayarınıza yüklü olduğundan emin olun.
 • Aygıtınızı bilgisayara USB kablosu ile bağlayın.
 • iOS aygıtında Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? sorusuyla karşılaşırsanız İşleminize devam edebilmek için Güven düğmesine dokunun.
 • Mac bilgisayarınızda, Fotoğraflar uygulaması açılacaktır. Eğer açılmaz ise Fotoğraflar uygulamasına tıklayıp açabilirsiniz.
 • Telefonunuzu
 • Bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçerek Seçileni İçe Aktar‘ı tıklayın. Eğer tüm yeni eklenen fotoğrafları içe aktarmak istiyorsanız Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar‘ı tıklayın.
 • İçe aktarma işlemi tamamlandığında fotoğrafları isterseniz silebilirsiniz.

iPhone’dan Windows Bilgisayara Fotoğraf Atma

iPhone akıllı telefonunuzun kilidini açın. Eğer kilidi açmazsanız bilgisayarın fotoğraflara ulaşmasına izin veremeyeceğiniz için fotoğraflar görünmeyecektir.

 1. iPhone’u USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın
 2. Bilgisayarın telefondaki fotoğraflar ve videolara erişebilmesi için telefon ekranına bildirim olarak gelen “Bu bilgisayara güvenilsin mi” bildirimine Güven olarak cevap verin.
 3. Güven’ butonuna tıkladıktan sonra ekrana Otomatik Kullan penceresi açılacaktır. Buradan Dosyaları Görüntülemek İçin Aygıtı Aç dosyasına tıklayarak dosyayı açın. Eğer ekrana Otomatik Kullan penceresi çıkmaz ise Bilgisayarım‘dan telefonunuzun dosyalarına ulaşabilirsiniz.
 4. Dosyaları görüntülemek için aygıtı aç (Windows Gezgini kullanarak) dedikten sonra sonra DCIM klasörünü açın.
 5. DCIM klasöründe fotoğraf ve videoların bulunduğu klasöre giderek buradan bilgisayara aktarmak istediğiniz video ve fotoğrafları aktarabilirsiniz.

iPhone’dan PC Bilgisayara Fotoğraf Atmanın Diğer Yöntemleri

 • Kablo ile telefonu bilgisayara bağlayıp kopyala yapıştır ile fotoğrafları aktarma.
 • iCloud ile fotoğrafları bilgisayara indirme.
 • 3- Dropbox uygulamasına yedeklenmiş olan fotoğrafları bilgisayarından, Dropbox uygulamasını çalıştırarak bilgisayarınıza indirme.
 • E-Mail ile görüntüleme.
 • iTunes ile fotoğrafları bilgisayara aktarma.

E-Posta İle Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma

iPhone’umuzdan “Fotoğraflar” klasörüne gidin. Sağ üstte bulunan “Seç” butonuna tıklayın. Buradan E-Posta olarak mailinize göndermek istediğiniz fotoğrafları seçip sol altta bulunan Paylaş butonuna tıklayın. Burada E-Posta butonuna tıklayarak kendi mailinize fotoğrafları gönderip, daha sonra maili bilgisayardan açarak fotoğrafları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ