Mobil Uzman

iPhone’da Video Döndürme Nasıl Yapılır?

iPhone’da Video Döndürme Nasıl Yapılır?

iPhone’da video izleyeceğiniz zaman yana dönüyorsa video döndürme işlemi yapabilirsiniz. iPhone’da video döndürme nasıl yapılır?

iPhone telefonunuza yüklediğiniz videoları ve filmleri izlerken yan dönüyor, rahatlıkla izleyemiyorsanız video döndürme işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle videolarınız düzgün görünür ve izlemek istediğiniz videoyu rahatlıkla izleyebilirsiniz. iPhone kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan videoların yan dönmesinin çözümüne bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

iPhone’da Video Döndürme Nasıl Yapılır?

iPhone akıllı telefonlarda video döndürme işlemini iMovie uygulaması ile yapabilirsiniz. 1 Eylül 2013’den itibaren alınan iPhone’lara ücretsiz şekilde yüklenebilen  iMovie uygulamasını kullanarak videoları döndürebilirsiniz. Bilindiği gibi  iMovie uygulaması Apple Store mağazasında ücretli olarak satılıyor. Eğer iMovie uygulaması için para ödemek istemiyorsanız bu işlemi yapabilmeniz için alternatif bir uygulama daha bulunuyor. O uygulamayı da yazımızda sizlerle paylaştık. Öncelikle iMovie uygulaması ile videoları nasıl döndüreceğinize bir bakalım.

Video Döndürme 1

iMovie uygulaması telefonunuza yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra diğer işlemlere geçiyoruz.

Adım 1: iMovie uygulamasını indirdikten sonra açın. Uygulamanın üst tarafında bulunan  Video sekmesine tıklayıp döndürmek istediğiniz video veya filmi seçin.

Video Döndürme 2

Adım 2: Ekranın en altında bulunan Paylaş butonuna tıklayın.

Adım 3: Paylaş butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda bulunan Film Yarat sekmesine dokunun.

Video Döndürme 3

Adım 4: Başparmak ve işaret parmağınız ile seçtiğiniz videoyu döndürmek istediğiniz tarafa doğru sağa veya sola döndürün.

Video Döndürme 4

Adım 5: Portre olarak telefonunuzda bulunan video veya film döndürdüğünüzde manzara modu olarak görünecektir. Daha sonra tekrar Paylaş butonuna tıklayıp Videoyu Kaydet butonuna tıklayın.

Video Döndürme 5

Adım 6: Videoyu kaydet butonuna tıkladıktan sonra çözünürlük boyutları ekrana gelecektir. Film veya videonun çözünürlüğü kaç ise onu seçerseniz daha iyi olur.

Video Döndürme 6

Adım 7: Çözünürlüğü seçtikten sonra iMovie programı videoyu galeriye kaydedecektir.

Video Döndürme 7

Bir diğer video döndürme uygulaması ise Rotate & Flip uygulamasıdır. App Store mağazasından telefonunuza Rotate & Flip uygulamasını yükleyerek istediğiniz videoyu döndürebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama tamamen ücretsizdir.

iPhone film nasıl indirilir yazımızda telefonunuza film ve videoları nasıl indireceğiniz anlatılmış.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ