Mobil Uzman

İPhone Zil Sesi Yapma (Basit Yöntem)

İPhone Zil Sesi Yapma (Basit Yöntem)

Modern çağda mobil cihazlar, insanların yaşama biçimine önemli derecede etki eden ve yaşam tarzlarını yansıtabileceği bir araç olarak kullanılmaktadır. İnsanlar cep telefonlarını kendi ihtiyaç ve isteklerine göre optimize ederek gün içinde tüm sosyal ağ ve iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Özellikle telefonlarda ekran ışığının, ekran arka plan görselinin ya da ekran kılıfının kişiye özel olarak belirlendiği gibi aynı zamanda zil sesi de kişinin tarzına göre oluşturabiliyor. IOS işletim sistemi kullanılan iPhone cihazlarda ise kişiselleştirme işlemi Android işletim sistemi kullanıcılarına göre biraz daha karmaşık bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bir şarkıyı zil sesi yapmak eski cihazlara oranla şimdi daha zor durumda. Bunun sebebi ise iPhone cihazlarda müzik dosyalarının M4R formatında olması. Kullanıcıların cihazlarını kişiselleştirmesini kolaylaştırmak için Apple, tüm kullanıcıların ücretsiz kullanabileceği şekilde geliştirdiği uygulamalar ya da iTunes yardımı ile bir şarkıyı zil sesi yapmaya olanak tanıyor.

iTunes ile Zil Sesi Yapmak

Apple’ın kendi uygulamasdan iTunes ile zil yapmak; adımlar doğru şekilde uygulandığında oldukça basit bir işlem.

Öncelikle; cihazı, iTunes programı yüklü olan Mac ya da Windows PC’ye bağlamak gerekiyor. Daha sonra iTunes programı açılarak yan menüden Parçalar seçeneği tıklanıyor. Bir sonraki adımda; seçilen müziğin üzerinde sağ tıklanarak ‘Bilgi ver’ seçeneğine tıklamak gerekiyor ve ‘Seçenekler’ bölümüne gelinerek ‘Başlat’ ve ‘Durdur’ butonları yardımı ile şarkının başlama ve bitiş noktaları belirleniyor. Kesme işlemi tamamlandığında ise ‘Tamam’a tıklanarak onaylanıyor. Bir sonraki adımda ise şarkının üzerinde sağ tıklanarak AAC sürümü oluşturuluyor. Bununla birlikte şarkının orijinal haline gelinerek ‘Bilgi ver’ ve ‘Seçenekler’ sekmesine gelinerek işaretlenen butonlar kaldırılıyor. AAC sürümü oluşturulan şarkı .m4r uzantısı olarak değiştiriliyor. Bir sonraki adıma; iTunes’a gelinerek ‘ses tonları’ kısmına tıklanıyor ve .m4r formatına çevrilen şarkı bu bölüme sürükleniyor.

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra; iPhone simgesine tıklanıyor ve ‘Ses Tonları – Ses Tonlarını Eş Zamanla – Seçilen Ses Tonları – Seçilen Şarkı – Uygula adımları gerçekleştiriliyor. Son adımda ise mobil cihazda Ayarlar bölümünde Ses ve Dokunuş – Zil sesi bölümünde seçilen şarkı zil sesi yapılıyor.

İPhone Zil Sesi Yapma

iTunes Dışında Zil Sesi Yapmak

Apple’ın kullanıcıların cihazlarını kişiselleştirmesine olanak tanımak için geliştirdiği ve ücretsiz kullanıma sunduğu GarageBand uygulaması ile zil sesi yapmak da mümkün. Cihazda bulunan bir şarkıyı bu uygulama ile zil sesi yapmak için bazı adımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. GarageBand uygulaması ile zil sesi yapmak için uygulamayı ücretsiz bir şekilde cihaza yüklemek gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ