Mobil Uzman

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım

iPhone zil sesi yapma yöntemini bilmeyenler için, bilgisayardan istenilen MP3’ü indirerek telefona zil sesi yapmayı resimli anlatımlı olarak paylaştık.

İstediğiniz müzikleri  iPhone zil sesi yapmanız mümkün. Bilgisayardan iTunes programını kullanarak zil sesi yapabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarınızda iTunes programını yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında yapacağınız bir kaç basit işlem ile iPhone zil sesini değiştirebilirsiniz. Bilmeyenler için bilgisayardan iPhone zil sesi yapmayı resimli anlatımlı olarak yayınladık.

iPhone Zil Sesi Değiştirme Resimli Anlatım

Adım 1: Bilgisayarınızda indirip kurmuş olduğunuz iTunes programını başlatın. İndirmiş olduğunuz ve zil sesi yapmak istediğiniz mp3 dosyasını iTunes parçalar bölümüne sürükleyip atın. Attığınız dosyanın üzerine sağ tıklayıp  “Bilgi Ver” butonuna tıklayın.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 1

Adım 2: Açılan sayfada üst kısımda bulunan “Seçenekler” menüsüne tıklayıp başlat ve durdur olan kısımda zil sesi yapmak istediğiniz müziğin 40 saniyelik bölümünü seçip tamam diyin.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 2

Adım 3: Mp3 dosyasının ACC sürümünü oluşturmada sıra. Mp3 dosyasının üzerine tıkladıktan sonra üst menüde bulunan  Dosya > Dönüştür > ACC Sürümünü Yarat kısmına tıklayın.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 3

Adım 4: Şarkının ACC sürümü hemen oluşup ekrana düşecektir. 40 saniye oluşan yeni dosyanın ACC versiyonunun üstüne tıklayıp ve sağ tıkladıktan sonra Finder İçinde Göster ( Windows Bilgisayarlarda“Windows Gezgini’nde Göster”) butonuna tıklayın.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 4

Adım 5: Dosyanın uzantısı .m4r olarak değiştirilecek. Mac bilgisayarlarda dosya adını değiştir kısmından sonda bulunan .m4a kısmını .m4r olarak değiştiriyoruz. Windows bilgisayarlarda ise  uzantılar gizli ise bunu açmanız gerekiyor. Düzenle/Görünüm/Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle kutucuğunun aktif olması gerekiyor.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 5

Adım 6:  Şimdi iTunes’i programına geri gelin. 40 saniyelik mp3 dosyasını silin. iTunes size şarkıyı silip silmemeniz için uyarı verecektir. Burada silme isteğini onaylayın. Karşınıza çöp sepetine taşı veya dosyayı tut diye uyarı gelecektir. Çıkan ekranda “Dosyayı Tut” butonuna tıklayın.

iPhone Zil Sesi Yapma Resimli Anlatım 6

Adım 7:  Zil sesi yapacağının şarkının üzerine sağ tıklayın. Finder İçinde Göster diyip 40 saniye olan .m4r uzantılı şarkının üstüne iki defa tıklayın. iTunes de şarkı çalmaya başlayacak. Dosya “Ses Tonları” menüsüne otomatik eklenecek.

Adım 8: iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlayıp eş zamanlama işlemini gerçekleştirin. Eş zamanladıktan sonra zil sesi dosyası telefonunuza eklenecektir. Ayarlar > Sesler > Zil Tonu adımlarını takip ederek telefonunuzun yeni zil sesini aktif edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Uzmanmehmet23 dedi ki:

    Çok teşekkürler mobiluzman bize çok yardımın dokundu ?

BİR YORUM YAZ