Mobil Uzman

İphone Xs ve İphone Xs Max Şarj Problemi ve Çözümü

Dünyanın en pahalı ve en çok tercih edilen telefonları arasında yer alan Apple iPhone Xs ve iPhone XS Max modelleri satışa sunuldu. Ülkemizde şu an satışa sunulmadığı için bu telefonları satın almak mümkün değil. Bununla birlikte yurt dışından kolaylıkla iPhone XS ve iPhone XS Max satın alınabilmektedir. Şu an herhangi stok sorunu olmadığından Apple siparişleri teslim etmektedir.

Her modelde olduğu gibi yeni modellerin de zamanla kullanıcılara ulaşması ve kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte telefonla ilgisi sorunlar da gün yüzüne çıkmaktadır. iPhone XS modeli de bir takım hatalarla kullanıcılarına sorun çıkarmaktadır. Daha önce de WiFi bağlantı sorunları nedeniyle Apple, pek çok kullanıcının tepkisini çekmiş ve çok fazla eleştiriye maruz kalmıştı. iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde ise en çok şikayet edilen konu akıllı telefonların en büyük sorunlarından olan şarj problemi. iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu ve sorunun çözümüne yönelik Apple’dan kesin çözüm gelmese de birtakım önlemlerle sorun minimize edilebilir.

İphone Xs ve İphone Xs Max Şarj Problemi ve Çözümü

iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu

iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri batarya ve şarj sorunları ile kullanıcılarının canını sıkıyor. Sadece belirli akıllı cihazlarda mı yoksa tamamında mı aynı sorun olup olmadı net bir şekilde bilinmiyor ancak telefon kullanıcı sayısı arttıkça problemli telefonlar da gün yüzüne çıkıyor. Sorun ise telefon şarja takıldığı zaman ortaya çıkyor ve bu modellerin şarj olmadığı görülüyor. Özellikle telefon ekranı kapalı durumda iken iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde şarj sorunu yaşanıyor. Yani kullanıcılar telefonu şarja taktığında ekran kapalı ise telefonun şarj olmadığı ortaya çıkyor. Ekran açıldığında ise telefon olması gerektiği gibi şarj olmaya devam ediyor. Bu durumun yazılımsal mı yoksa teknik bir hatadan dolayı mı kaynaklandığı ise henüz bilinmiyor. Apple resmi açıklama yapmadığından sadece tahmini yorumlar yapılıyor.

Phone XS ve iPhone XS Max Şarj Sorunu Çözüm İçin Neler Yapılabilir?

Kullanıcılar arasında şarj sorununun güncelleme ile çözülüp çözülmeyeceği merak edilirken, bazı yöntemlerin şarj sorununa çözüm olabildiği görülmüştür. Telefon kullanıcılarının denemiş olduğu bu çözümler bazı modellerde işe yaramıştır. Şu ana kadar yapılan çözümlerden en fazla işe yarayanları ve sorunun çözümünde en pratik olanlar yine kullanıcılar tarafından test edilmiştir. Bu çözümlerden bir kaçını sizler için açıklayabiliriz.

Ayarlar Bölümünden Sorun giderme

Telefonu yeniden başlatma seçeneği kullanarak kapatıp açtıktan sonra ayarlar menüsüne girilir ve menüz üzerinden şu işlemlerle devam edilir. “Face ID ve Şifre > USB Aksesuarları” bölümüne gelip, bu seçeneği de aktif hale getirin. Bu sayede USB kaynaklı olabilecek sorun ortadan kalkabilmektedir.

Telefon Şarj Kablosu İle Çözüm

Telefonun şarj olmadığı fark edildiğinde, telefonun şarj kablosunu çıkarılır. Şarj kablosunu yeniden telefona takılmadan önce telefon yeniden başlatılır. Daha sonra telefon tekrar şarja takılır. Bu yolla da kesin çözüm alınıp alınmadığı garanti olmasa da birçok kullanıcıda işe yaramaktadır.

İphone Xs ve İphone Xs Max Şarj Problemi ve Çözümü

Ekran Açık Durumu

Telefonun şarj sorununun ana kaynağı ekranın kapalı iken telefonun şarj olmamasının olduğunu söyleyebiliriz Bu durumda telefonun ekranının açık olması veya kapandığında açılması da kısa vadeli bir çözüm olacaktır. Kullanıcılar ekran kapandığında ekrana tıkladığında veya ekranı çevirme gibi işlemler ile ekranın açık olmasını sağlayarak şarjın başlamasını sağlayabilir. Bu çözüm de yine kısa vadeli olup kesin çözümler arasında yer almamaktadır.

Tüm bu sorunun çözümüne yönelik işlemler kullanıcılar tarafından sorunun çözümüne yönelik denenmiş işlemlerdir. Sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu şu an için tam olarak bilinmediği için Apple tarafından yapılacak resmi açıklamayı beklemek daha mantıklı olacaktır. Sorunun kaynağının kilit ekranı ile olduğunu muhtemeldir ve Apple’in sorunu yazılım güncelleme ile çözüp çözemeyeceği merak konusu.

Genel olarak bu gibi diğer problemlerin çözümü için yazılım güncelleme yoluna başvuran Apple’in, bu sorunu aşabilmek için de güncellemeye başvurması bekleniyor. Telefon kullanıcılarının ise yapılacak olan açıklamaları detaylı takip etmesi ve resmi açıklamayla hareket ederek çözüm araması daha mantıklı olacaktır. Yukarıda sunulan çözümler ise açıklama yapılana kadar kullanıcıların sorununun çözümüne yönelik resmi olmayan çözümler olsa da birçok kullanıcıda işe yaramış çözümlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ