Mobil Uzman

İphone XS, İphone XS Plus ve İphone XC Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

İphone XS, İphone XS Plus ve İphone XC Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple’ın 2018 yılında çıkacak oldu yeni iPhone modelleri içeriden sızdırılan bilgiler ve yeni söylentiler giderek yoğunlaşmakta. Geçtiğimiz yılın sonbaharında duyurduğu ve bir anda pazarda olağanüstü bir etki uyandıran Apple’ın iPhone X modelinin devamı niteliğinde olan iPhone XS ve iPhone XS Plus takipçileri tarafından büyük bir merakla takip edilmektedir.

Apple’ın Yeni Model Telefonları Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

2018 yılının sonbaharında Apple tarafından aynı anda 4 yeni iPhone’un piyasaya sürülmesi bekleniyor. IPhone X Plus tasarım değişiklikleri çıkış tarihi fiyatı ve teknolojik özellikleri ile ilgili ortaya bir takım iddialar sırdır olmaktadır. Bunun yanında tasarım olarak iPhone X Plus andıracak Fakat daha uygun fiyat seviyesiyle sunulacak olan birkaç modelin daha Apple tarafından piyasaya sürüleceğine dair ciddi tahminler yapılmaktadır.

Yeni çıkacak olan iPhone modelleri iPhone XS, iPhone X Plus Ve iPhone XC telefonların Apple tarafından Eylül ayında tanıtılması beklenmektedir. Apple’ın alışılagelmiş bir davranışı olan her eylül ayında yeni bir amiral gemisi telefon tanıtması nedeniyle bu tahminin telefonun sıkı takipçileri tarafından çok zor bir durum değildir.

Mevcut bilgilere dayanarak Apple markasının 2018 yılında en az 3 adet yeni telefon piyasaya çıkaracağından söz etmek oldukça kolay olacaktır. Fakat bazı iddialara göre de hep o şirketinin en az 4 adet yeni telefon modelini duyuracağız şeklindedir. İphone 11’inde bunlar arasında olması güçlü iddialar arasında yer almaktadır. 5.8 inch OLED ekranı olması beklenen bu yeni modelin iPhone X Plus ismi ile duyulabileceği de söylentiler arasında yer almaktadır.

İphone XS, İphone XS Plus ve İphone XC Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

İphone XS İphone XS Plus Ve İphone XC Özellikleri Neler Olacak?

Apple daha önce c takıntısını iPhone 5 modellerinde kullanıcılarına göstermişti. Herhangi bir kaynakta Bunun ne anlama geldiği belirtilmese de bu Ekin diğer modellere göre nispeten daha uygun fiyatla telefonlara getirildiğinde söz etmek mümkündür. Apple’ın en üst seviye özelliklerle ve fiyatlar konumlandırılmış olduğu iPhone XS yeni modelinde de üst seviye özelliklerin korunacağı görülebiliyor. 6.1 inch LCD ekrana sahip olan iPhone XS model telefonlarda Face ID ve 3D Touch özellikleri kullanılacak. Aynı şekilde Plus modelinde bu özelliklerin kullanılması mümkün iken ekran boyutu oranında 6.5 inçlik OLED ekranı tercih edildiği görülecektir.

İphone XS İphone XS Plus Ve İphone XC Fiyatları

Çok kısa bir zaman sonra satışa sunulacak olan iPhone’un yeni model telefonlarından iPhone XS 1000 dolar civarında, iPhone XS Plus 1100 Dolar civarında, iPhone 9 olarak satışa sunulan XC’nin ise 800 dolardan satışa sunulması tahmin ediliyor. Ülkemizde yüksek vergiler ve hızlı artan döviz kuru nedeniyle oldukça farklılık gösterecek olan bu fiyatlar, döviz kuru ve vergiler eklendiğinde oldukça yükselecektir. Telefonların değeri Türk lirasına çevrildiğinde ve üstüne vergileri katlandığında ise fiyatları şu şekilde olacaktır. iPhone XS Plus 12 bin Türk Lirası, iPhone XS 10 bin Türk lirası, iPhone XC 8 bin Türk Lirası civarına denk gelmektedir. Ekonomide yaşanan dalgalanmalara göre kısa süreli olsa da küçük değişikliklerin meydana gelebileceğini bahsetmek bu noktada mümkündür. Ancak Apple şirketinin ülkemizde doları 7 Türk lirasından alması bu noktada fiyatların çok aşağı düşeceğini göstermemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ