Mobil Uzman

İphone XR Alınır Mı? İphone XR Kullanıcı Yorumları

İphone XR Alınır Mı? İphone XR Kullanıcı Yorumları

iPhone XR Alınır mı, Olumlu Kullanıcı Yorumları

Apple’ın bu zamana kadar çıkardığı en farklı ve geliştirilmiş olan iphone XR, tasarımı ile büyük beğeni toplamıştır. Metal çerçeveli bir kasa ve yuvarlatılmış kenarlara sahip olan telefon, iphone kullanıcılarından tam not almıştır. 6.1 inç ile büyük ekran sunan telefon, su ve toz direncine de oldukça dayalı olması sebebi ile yeni telefon alacak kişilere önerilmektedir. 7 megapiksel ön kamera ile fotoğraf çekinmeyi seven kullanıcılardan da tam not almaktadır. Telefonu satın alıp kullanan kişiler, sürekli memnuniyetlerini dile getirmekte ve diğer insanlara iPhone XR’yi önermektedir. Telefon kullanıcılarını memnun edecek özelliklere sahip olan iPhone XR, geçmişteki tüm iPhone serilerini unutturacak derecede gelişmiştir.

Yeni özellikleri ve tasarımı ile beğeni toplayan telefon, uygun fiyatlı iPhone olduğundan da çok sevilmiş ve tutulmuştur. Serinin içerisinde en alınası telefon olan iPhone XR; altın sarısı, gümüş ve uzay sarısı renkleri bulunmaktadır. 3 farklı renk arasında iPhone XR kullanıcıları en fazla gümüş rengi sevmiş ve tercih etmiştir. Devasa ekranı ile video izleme olayını güzelleştiren telefon, kullanıcılardan bu özelliği ile de tam not almayı becermiştir. Pil ömrüyle, uzun saatler dışarıda vakit geçiren ve şarj sorunu yaşayan insanların sorununa çözüm olmuştur. Özellikle bataryanın uzun süre gitmesi ve uzun zaman şarja takma gereği duyulmaması, iPhone XR kullananların telefondan övgü ile bahsetmesine neden olmuştur.

İphone XR Alınır Mı? İphone XR Kullanıcı Yorumları

iPhone XR Alınır mı, Olumsuz Kullanıcı Yorumları

Büyük ekran telefon kullanmayı sevmeyen insanlar, telefonun büyük ekranından hoşnutsuzluğunu sık sık belirtmektedir. Telefonun özelliklerinin çok gelişmemiş olması ve ses kalitesinin düşük olması diğer olumsuz yorumlardan biridir. Diğer serilerdeki gibi bu seride de Yahoo ve MMS desteğinin olmaması, beklentileri karşılamamıştır. Yazılım klavyesindeki hatalar, yazı yazarken insanların hata yapmasına neden oluyor ve çoğu iPhone XR kullanıcısı bu durumdan şikayetçi durumdadır. Zil seslerinin özel desteği olmaması, müzik telefonu olarak bilinen iPhone’u garip duruma düşürmüştür.

Kullanıcı hatalarından doğan sebeplerden bozulan iPhone XR’nin garanti servisine gittiğinde yüksek bir ücret istenmesi kullanıcılarının sinirlenmesine neden olmuştur. Pil değişiminde bile fahiş ücretler talep edilmektedir ve bu durum iPhone XR kullanıcılarının çok canını sıkmaktadır. Zaman geçtikten sonra telefonda kılcal çizilmelerin oluşmasıysa yine kullanıcıların en fazla şikayet ettiği sorunlardan biridir. Telefonunu şarj ederken müzik dinlemek isteyenlerse yine bir hayal kırıklığı ile karşılaşmaktadır. Aparat olmadan telefon şarjdayken şarkı dinlemek mümkün olmamaktadır.

İphone XR Alınır Mı? İphone XR Kullanıcı Yorumları

iPhone XR Kullanıcı Yorumları

Ekranın büyük olmasına rağmen telefonu tek elle kullanmanın mümkün olmasını kullanıcılar çok beğenmektedir. Yıllardır iPhone serilerinde olan ”home” tuşunun kalkması, telefonu almadan önce eleştiren kullanıcıların bile biraz zaman geçtikten sonra alıştıkları görülmüştür. Cepte rahatsız etmeyen ve ağır olmayan telefonun ekranıysa kullanıcıları memnun edecek düzeydedir. Gündüz fotoğraf çekmeyi sevenler için gündüz çekimleri, diğer serilere oranla daha başarılı şekilde olmaktadır. Özellikle ”portre” modunu kullanan kullanıcılar, güzel fotoğraflar çekmektedir. Gece çekimleri, gündüz çekimleri kadar başarılı olmasada, iPhone XR kullanıcılarının işini görecek düzeydedir. Gündüz çok başarılı olan ağır çekim modu, gece çekim yaparken o kadar başarılı değildir.

Dış mekanlarda çift hoparlör ile yüksek ses elde eden kullanıcılar çıkan sesten oldukça memnundur. Hızlı şarj desteğiyse kullanıcıların telefonlarını kısa bir sürede şarj etmesini sağlamaktadır. Ayrı satılan kablosuz şarj özelliğinden memnun olan kullanıcıların tek memnuniyetsizliği kablosuz şarj özelliğinin para ile satılmasıdır. Telefonda çiziklerin olmasını istemeyen iPhone XR kullanıcıları, telefonu kılıf ile kullanmaktadır.

İphone XR Alınır Mı? İphone XR Kullanıcı Yorumları

 iPhone XR Genel Kullanıcı Yorumları

Çerçevesiz olan ve dizaynı iyi olan telefonun kullanıcıları genel olarak bu özellikten memnundur. Telefonun ısınma, kasma ve donma gibi sistematik sorunları olmaması, iPhone XR’yi kullanıcıların gözünde diğer telefonlardan bir adım öne geçirmektedir. Devasa belleği, neredeyse sınırsız video ve fotoğraf çekme imkanı sunmaktadır. Harika bir optimizasyona ve harika RAM yönetimine sahip olan iPhone XR, genel anlamda kullanıcıları memnun etmektedir. Güvenliğine önem veren kullanıcılar içinse bu seri bir devir atlamış durumdadır. Telefonun pahalı olmasına rağmen ana kalitesi ile kullanıcılar arasında genel bir beğeniyi toplamış durumdadır. Günlük performans konusunda bir sıkıntısı olmayan telefon, oyun oynamayı seven kullanıcıları da memnun etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ