Mobil Uzman

iPhone X Benzeri Yeni Asus Zenfone 5

iPhone X Benzeri Yeni Asus Zenfone 5

Cep telefonu artık sadece arama mesajlaşma işlevleri için kullanılmıyor; güncel yaşamda kişinin birçok farklı ihtiyacını karşılayabiliyor. Dosya gönderme, video fotoğraf gönderme, müzik dinleme, depolama ve internet ortamında yapılabilecek her şeyi yapabilme fonksiyonları bulunan mobil cihazlar birçok özelliği ile birbirlerinden ayrılıyor. iPhone, Samsung, LG, Soney, Asus gibi markalarla birlikte Türkiye’ye cep telefonu pazarında Huawei, Xiaomi ve OnePlus gibi yeni markalar da görülmeye başlanıyor. Bu markaların geliştirdiği birçok telefon modeli ise yine kendi aralarında teknik özellik ve tasarım bakımından birbirlerinden ayrılıyor. Durum böyle olunca kullanıcılar yeni telefon alırken kararsız kalıyor ve zorluk yaşıyor. Bu haberimizde inceleyeceğimiz cihaz olan Asus Zenfone 5; tasarım açısından iPhone X ile büyük benzerlik gösteriyor.

iPhone X Benzeri Yeni Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5 Ne Zaman Çıkacak

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen iPhone X’i birçok kullanıcı satın aldı ve kullanmaya başladı bile. Ancak fiyatını yüksek bulan ve Ios işletim sistemi ile çalışan bir telefon kullanmak istemeyen Android severler şimdiden Asus Zenfone 5’i bekliyor. Büyük ekrana sahip Max modeli ve daha düşük özellikli Lite modelleri 25 Şubat MWC 2018 etkinliğinde tanıtıldı. Büyük ilgi gören ve övgü alan Asus Zenfone 5 piyasaya Mart 2018’de sunulacak.

Asus Zenfone 5 Özellikleri

Asus’un hem eski kullanıcıları hem de diğer Android kullanıcılarının ilgiyle beklediği Asus Zenfone 5; beklenilen tarihten erken piyasaya sürülecek. İphone X ile aralarında büyük benzerlik olacağı düşünülen telefonun başlıca özellikleri şu şekilde;

  • 5,7 inç ekran boyutu ile büyük ekran sevenlerin kalbini fethedecek. Bununla birlikte ekranın üst kısmındaki çentik ise hem kullanılabilirlik hem de tasarım açısından iPhone X ile benziyor.
  • Dikey şekilde konumlandırılan çift arka kamera ve parmak izi okuyucusu bulunan telefonda 6 GB RAM desteği bulunuyor.
  • Snapdragon işlemci kullanılan Asus Zenfone, muadili cihazlarla büyük bir yarışa girmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda farklı depolama seçeneklerinin bulunduğu cihaz; 18.9 ekran kullanıyor.

Asus Zenfone ve İphone x Benzerlikleri

Kemikleşmiş iPhone kullanıcılarının yanı sıra Android cihaz kullanıcılarının da ilgisini çeken Asus Zenfone 5, hakkındaki bilgilerin sızdırılmaya başlandığı ilk günden bu yana birçok özelliği ile iPhone X’e benzetiliyor. Özellikle tasarım açısından arka kameraların dikey olarak konumlandırılması ve bununla birlikte parmak izi okuyucusunun konumlarının aynı yerde bulunması da bu benzerliği doğrular nitelikte. Aynı zamanda her iki cihazda da USB-C portu bulunması Asus Zenfone 5’in iPhone X benzeri telefon olarak tanımlanmasına neden oluyor.

Asus Zenfone 5 Fiyatı

Asus Zenfone 5, geçtiğimiz günlerde tanıtılmasına rağmen fiyatının ne olacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ