Mobil Uzman

iPhone ve iPad’de DNS Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım!

iPhone ve iPad’de DNS Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım!

iOS iPhone telefonlarda iPad tabletlerde DNS ayarı nasıl değiştirilir? iPhone DNS Değiştirme işlemini sitemizden resimli anlatımlı olarak öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde yasaklanmış olan web sitelerine iPhone cep telefonunuz veya iPad tabletiniz üzerinden giriş yapmak istiyorsanız telefonunuzun DNS ayarını değiştirmeniz gerekiyor. Yasaklama kararı alınmış olan internet sitelerine aktif DNS ayarı değiştirme işlemini yaparak giriş yapabilirsiniz..

Yasaklı sitelere giriş yapmak için internet kullanıcıları DNS ayarlarını değiştirme işlemi yapıyor. Böylelikle mahkeme kararı ile kapatılmış olan internet sitelerine bu işlem sonucunda rahatlıkla girebiliyorlar. İnternet kullanıcıları istedikleri internet sitesine rahatça girsinler diye iPhone ve İpad için DNS ayarlarını değiştirme işlemini resimli olarak anlattık. Eğer sizlerde DNS ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

iPhone ve iPad’de DNS Nasıl Değiştirilir?

Daha önceden bilgisayarlardan sıklıkla DNS değiştirme işlemi yapıyorduk. Telefonlarda da aynı mantıkla yola gidiyoruz. Telefonun wifi ayarlarından bağlanmış olduğunuz wifi adresinin ayarlarına girip orada bulunan DNS adresini aşağıda vermiş olduğumuz DNS adresleri ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

iPhone DNS ayarlarını değiştirmek istiyorsanız önce telefonunuzun menüsünden ayarlar kısmına giriyorsunuz. Buradan Wi-Fi ve daha sonra aktif olarak bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ismine tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda DNS numaraları yer alıyor. Yapmanız gereken burada bulunan DNS adresini yasaklı sitelere giriş yapabilen bir DNS adresi ile değiştirmek. Sonrasında ise Wi-Fi kapatıp tekrar açtıktan sonra yeni DNS ile internet sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Şimdi ise DNS ayarlarını değiştirmeyi resimli olarak anlatalım. Biz örnek olarak Google DNS adresi olan  8.8.8.8,8.8.4.4 DNS adresini kullandık.

1. iPhone DNS ayarı değiştirme için telefon veya tabletinizin Ayarlar kısmına girin.

iPhone DNS Ayarı Değiştirme 1

2. Ayarlar kısmında bulunan Wi-Fi ayarları kısmına tıklayıp açın.

iPhone DNS Ayarı Değiştirme 2

3. Bağlı olmuş olduğumuz Wi-Fi isminin üzerine veya hemen yanında bulunan ünlem işaretine tıklayın.

iPhone DNS Ayarı Değiştirme 3

4. DNS yazan kısımda bulunan şuanki bağlanmış olduğunuz nete ait olan DNS adresini  8.8.8.8;8.8.4.4 adresi ile değiştirin.

iPhone DNS Ayarı Değiştirme 4

Yasaklı sitelere giriş için VPN uygulaları da kullanabilirsiniz. App Store mağazasında bulunan VPN uygulamalarını yükleyip kurarak yasaklı sitelere rahatça giriş yapabilirsiniz. Bir kaç uygulamayı burada sizlerle paylaşalım

Betterbet VPN Uygulaması
Betterbet VPN Uygulaması

Betternet VPN uygulamasını App Store üzerinden indirip kurarak DNS ayarlarınızı değiştirip istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

İndirmek İçin: Betternet VPN

VPN Proxy Master

VPN Proxy Master

VPN Proxy Master programı da bir DNS ve ip değiştirme programıdır. Bu uygulamaya da App Store mağazasından ulaşabilirsiniz.

İndirme Linki: VPN Proxy Master

Aşağıdaki DNS adreslerini alternatif adresler olarak kullanabilirsiniz.

HotspotShield VPN 

HotspotShield VPN uygulaması da yine bir VPN uygulamasıdır. Bu uygulama ile iPhone DNS Adresi değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

HotspotShield VPN

İndirme Linki: HotspotShield VPN 

Güncel DNS adresleri için En Hızlı DNS Adresleri 2018 yazımıza göz atabilirsiniz.

iPhone ve iPad En Hızlı DNS Adresleri

Google DNS:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

OpenDNS:

  • 208.67.222.222
  • 208.67.222.220

Verizon DNS 
4.2.2.1
4.2.2.2

SmartViper DNS 
208.76.50.50
208.76.51.51

Norton DNS
198.153.192.1
198.153.194.1

Yandex DNS
77.88.8.8
77.88.8.1

Uydunet DNS
62.248.80.161
62.248.80.162

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ