Mobil Uzman

iPhone ile Google Görsellelerde Arama Yapma

iPhone ile Google Görsellelerde Arama Yapma

 iPhone ile Google’da görselle arama yapma işleminin detaylarına yer verdik. Google görsel arama yapmak istiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Google görsel arama aracı olan görseller kısmında arayacağın görsellerin boyut, zaman ve benzerlerini aranabiliyor. Ayrıca bir görselin benzerlerini de Google Görsellerde Arama yaparak bulunabiliyor. Görsellerde aranan görsel hakkında detaylı bilgi de Google tarafından veriliyor. Google’ın uzun süredir yayında olan Görseller aracı ne yazık ki telefonlarda kullanılmıyor. Bu yazımızda iPhone akıllı cep telefonlarda Google görsel arama yapmayı anlatacağız. Apple Store mağazasında Search By Image Extension  uygulaması ile Google görsel arama işlemi yapılabiliyor. Bu uygulama Apple Store’da 3.49TL’ye satılıyor. Uygulamayı satın aldığınız taktirde Google görsellerde rahatlıkla görsel arayabilirsiniz.

Search By Image Extension Uygulaması ile Google Görsel Arama

Search By Image Extension uygulamasını telefona yükleyin. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

  • Telefona indirdiğiniz Google görsel arama uygulamasını açın.
  • Fotoğraflara girip herhangi bir fotoğrafı açın. Sol altta bulunan Paylaş butonuna tıklayın. Ekrandı en alta indirip en sola kaydırıp fazlası butonuna dokunun. Buraya eklenen  Search Image butonunu aktif hale getirin.
  • Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Google görsellerde arama yapabilirsiniz.
  • İnternette aramak istediğiniz resmin üzerine basılı tutun. Çıkan ekranda Image search kısmına dokunun.
  • Search By Image Extension uygulaması resmi yükledikten sonra Safari açılacak. Safari üzerinden Google Görseller açılarak resim ile arama yapılacaktır.
  • Yandex üzerinden de görsel araması yapabilirsiniz.
  • Chrome ve Yandex gibi tarayıcıları da tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ