Mobil Uzman

iPhone Garanti Sorgulama KVK ve Genpa

iPhone Garanti Sorgulama KVK ve Genpa

Apple garanti sorgulama sayfası ile Apple, KVK ve Genpa garantili iPhone, iPad gibi ürünlerinizin garanti sürelerini sorgulayabilirsiniz.

Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği şeylerden biri iPhone garanti süresinin bitip birmediği. iPhone telefonunuzda bir arıza veya bir sıkıntı oluştuğu zaman garantiye gönderebilirsiniz. 2 yıllık garanti süresi içerisinde gönderdiğiniz taktirde telefonunuz garanti tarafından incelenip arızası giderilip size geri gönderiliyor. Eğer telefonunuzun garanti süresi devam ediyorsa ve telefon ile ilgini bir probleminiz varsa garantiye verip sorunun giderilmesini isteyebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama sayfasından telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca burada iPad tabletlerin de garanti süresi sorgulanabiliyor. Apple garanti sorgulama sayfasına girip ürünün seri numarasını girdikten sonra alt kısımda bulunan doğrulama kodunu girip devam butonuna tıklarsanız karşınıza ürün ile ilgili garanti bilgileri ekranı çıkacaktır. Buradan garanti süresinin devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz. Apple Garanti Süresi Sorgulama sayfasına girip sorgulayabilirsiniz.

İphone Garanti Süresi Sorgulama Resimli Anlatım

Ayarlar>Genel>Hakkında>Seri Numarası kısmında yazan seri numarasını alarak aşağıdaki kısma yapıştırdıktan sonra devam diyerek telefonun veya diğer Apple ürünlerinin garanti süresini sorgulayın.

iPhone Garanti Süresi Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Telefonum Bozuldu Ne Yapmalıyım?

 1. Öncelikle hiç panik yapmanıza gerek yok. Telefonunuzun garanti süresi devam ediyorsa garanti telefonunuzu tamir edip size geri gönderecektir. İlk yamanız gereken şey telefonunuzu garantiye göndermek olacaktır.
 2. Eğer telefonunuz açılıyorsa ve sorun farklı bir sorun ise İphone iPhone’umu Bul kısmını pasif emeniz gerekiyor. Pasif edemiyorsanız iTunes ile bilgisayar üzerinden kapatabilirsiniz.
 3. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Apple Store Zorlu Center veya Apple Store Akasya mağazalarından randevu alarak kendiniz gidip telefonunuzu gösterebilirsiniz.
 4. Telefonunuzun garanti süresi bittiyse garantiye gönderdiğiniz zaman arızayı gidermek için arızanın durumuna göre sizden bir miktar para isteyeceklerdir. Bu parayı ödeyerek telefonunuzu yaptırabilirsiniz.

iPhone Garanti Dışına Kalanlar

 • iPhone ekran değişimi garanti kapsamı dışında kalmaktadır.
 • Telefonun ekranının veya kasasının çizilmesi garanti kapsamı dışındadır.
 • Şarjın birden bire bitmesi ve telefonun kapanması durumunda garantiniz devam ediyor ise pil değişimi yapılır. Garanti süresi devam etmiyorsa bir ücret karşılığında pil değiştirilir veya cihaz değişimi yapılabilir.
 • Sıvı teması, yangın, veya farklı nedenlerden kaynaklanan sebeplerden telefonun arızalanması garanti dışıdır.
 • Apple servisi dışında yaptırmış olduğunuz arızaların tekrar arıza vermesi durumunda garanti kapsamında kalacaktır.
 • Ürünün seri numarasının silinmesi ve değiştirilmesi de garanti kapsamı dışında çıkması için bir nedendir.

İphone şarj dolma problemi yaşıyorsanız iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor  yazımızda sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Kubilay dedi ki:

  Bilgilendirme için tüm okuyanlar adına teşekkür ederim 🙂

  İphone garanti sorgulama işlemini İphone sitesinden yapabilirsiniz …

BİR YORUM YAZ