Mobil Uzman

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Hatası (Kesin Çözümü)

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Hatası (Kesin Çözümü)

Günümüzde birçok kullanıcı Apple bilgisayarlar ve mobil cihazları tercih ediyor. Bu durum hem Apple’ın marka olarak klasikleşmiş olması hem de veri kurtarma ve güvenliğini sağlama açısından ekstra önlemler alınması olarak görülüyor.

Apple güvenlik konusunda iddialı bir marka olmakla birlikte geliştirdiği akıllı cihazlarda da güvenlik kavramını çok sıkı bir şekilde uyguluyor. Bu nedenle zaman zaman kullanıcılar şifre sorunu yaşayabiliyor. Ekran parolası defalarca yanlış girildiğinde ‘iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın’ uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar bu sorunu çözmek için oldukça efor harcıyor. Verilerin ekstra bir şekilde güvenlik altına alınması şifrenin unutulması ile verilerin kaybına yol açabiliyor.

iPhone Etkin Değil Sorunu

Üst üste 6 kez şifrenin yanlış girilmesi sonucu verilen bu uyarı; iTunes Geri Yükleme işlemi ile çözülebiliyor. Bu sayede fotoğraf, video, belge gibi verilerin kaybı yaşanmıyor. Sürekli kullanılan ve mobil cihazlarınızla senkronize edilen bilgisayar ile bu işlemi yapmak verileri kaybetmeme adına çok daha güvenilir. Eğer veriler iTunes yolu ile yedeklenmediyse verileri kurtarmanın bir yolu ne yazık ki bulunmuyor.

iPad Açılmıyor iTunes Bağlan Diyor?

Mobil cihazın açılmaması ve iTunes’a bağlan uyarı vermesi ile birlikte iTunes’un en güncel sürümünün kullanıldığından emin olmak gerekiyor. Cihazı kablo aracılığı ile bilgisayara bağlayarak açılan pencerede Güncelle butonunun seçilmesi gerekiyor. İlerleyen süreçte yönlendirmeler takip edilerek sorun çözülüyor.

iPhone Etkin Değil iTunes'a Bağlanın Hatası (Kesin Çözümü)

iTunes’a Nasıl Bağlanılır?

Mobil cihaz daha önce bilgisayarla senkronize edildiyse cihazın tüm ayarlarını geri yüklemek mümkün ancak senkronize edilmediyse bilgisayara iTunes programının indirip kurulması ve mobil cihazın kapatılması ile kablo aracılığı ile bilgisayara bağlanması gerekiyor. Bu sırada mobil cihazın Home tuşuna basılması Apple logosunun görülmesi bekleniyor. Böylece cihazın iTunes’a bağlanma işlemi gerçekleştirilmiş oluyor. iPad ve iPhone cihazın kapalı durumdayken iTunes’a bağlamak birkaç adımda mümkün.

iPhone ve iPad cihazın yüklenme ya da geri yükleme sorunu yaşanıyorsa iTunes’un güncellenmesi, İos sürümünün güncellenmesi ya da bilgisayardaki güvenlik yazılımlarının devre dışı bırakılması sorunu çözümü ulaştırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. peri dedi ki:

    itunes indirdim.. yine de bağlanamdı..

BİR YORUM YAZ