Mobil Uzman

İphone DNS Değiştirme (2018)

İphone DNS Değiştirme (2018)

Günümüzde bazı yabancı sitelere erişim yasaklanmış durumdadır. Söz konusu yasak dns kaynaklı bir problem olduğundan, önce bu sorun aşılmalıdır. Kullanılan iPhone telefonlarda yerli ve yabancı yasaklı sitelere iphone dns değiştirme sayesinde girilebilmesi mümkündür.

iPhone DNS Değiştirme ios 11

Yasaklı sitelere erişim için iPhone üzerinden dns değiştirilebilmektedir. Aslında yasal olan sitelere sadece bağlantı erişim engeli bulunmaktadır. Bu engeli aşabilmek için ios 11 üzerinden dns değiştirebilirsiniz. Dns değiştirmek için öncelikle bir wi-fi ağına bağlanmanız gerekmektedir. Sonrasında Ayarlar > Wi-Fi menüsüne gelmelisiniz. Bağlanmış olduğunuz wi-fi bağlantısının en sağında yer alan i simgesine dokunmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda bulunan dns seçeneğine giderek, dns kaynağı girmelisiniz. 8.8.8.8,8.8.4.4 arada boşluk bırakmadan bir virgül ile dns kaynağınızı girin. Sonra wi-fi menüsüne geri dönün. 5 ya da 6 saniye kadar bekleyin. İstediğiniz değişikliği yapmış olun.

İphone DNS Değiştirme (2018)

İos 10 DNS Değiştirme

Herkese açık olan dns sunucuları kullanılarak, erişimi yasaklanmış olan sitelere cihazınızla giriş yapabilirsiniz. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazılarak dns değiştirilmesi bloklandığı zaman başka yollarla dns değişikliği yapabilmeniz mümkündür. Aylık ödeme planına dayalı ücretli vpn uygulamalarıyla ios dns değiştirme işlemi yapılabilmekte ve bağlantı yasağı olan sitelere giriş yapılabilmektedir. Dns değiştirmenin en sağlam yolu bu uygulamalar olarak kabul edilmektedir. Telefona yüklenen vpn uygulamaları ile kolay bir şekilde yasaklı sitelere erişim sağlanabilmektedir. Hangi yöntemi tercih edeceğiniz, size kalmıştır.

iPhone Hücresel Veri DNS Değiştirme

DNS bilgisini değiştirmek son derece kolaydır. Sahip olduğunuz iPhone telefonunuzdan hücresel veri değiştirmek istiyorsanız; alternatif dns adreslerini kullanabilirsiniz. Halka açık olan dns numaralarını hücresel veri olarak cihazınıza girdiğinizde, dns değişimini gerçekleştirmiş olursunuz. Sonrasında bağlantısı yasaklanmış olan sitelere güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

iPhone 7 Dns Değiştirme

Pek çok cihazda olduğu gibi iPhone 7 dns değiştirmesi mümkündür. Programsız bir şekilde telefonunuzdan ayarlar kısmına girerek, yasaklı sitelere erişimin sağlanması için dns değiştirme işlemini uygulayabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz internet ağını girerek, ağ ayarlarını görüntüleyin. Dns kısmından değişiklik yapın. Ayarlardan çıkın. Telefonunuzu açıp, kapatın. İstediğiniz gibi yasaklı sitelere erişim sağlayın.

İphone DNS Değiştirme (2018)

iPhone 3G Dns Değiştirme

3G bağlantıda hücresel veri kullanarak dns ayarı değiştirilememektedir. Programlı giriş yöntemleri tercih edebilirsiniz. Uygulama indirdiğinizde, daha hızlı bir şekilde dns değişikliği yapabilirsiniz. Hücresel veri değişiminden başarı elde edemediğiniz durumda, bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Güven içerisinde erişimi kısıtlanan sitelere giriş yapabilirsiniz. Yasaklanmış sitelere giriş için ya da hızlı sunucu kullanmak için dns ayarınızı değiştirmeyi tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ