Mobil Uzman

iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatasının Çözümü

iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatasının Çözümü

iPhone bu aksesuarla şarj etme desteklenmiyor hatası mı aldınız? Paniğe kapılmayın, hatanın çözümü tüm ayrıntıları ile bu yazımızda!

Eğer ekrandaki hatayı alıyorsanız bu yazımız sizin çok ama çok yakından ilgilendirdiğini belirtmek isteriz. Bir çok İphone kullanıcısının başına gelmiş ve aslında korkulduğu kadar büyük bir sorun teşkil etmeyen bir problem olduğunu biliyoruz. Çözümü için bir kaç kolay ve kesin sonuç veren yöntemler sıralayacağız. Sorunu gidermek için şu yöntemleri denemeniz gerekmektedir.

 • Şarz soketini kullanmadığınız kuru bir diş fırçası ile nazikçe çok fazla bastırmadan temizlemeniz gerekmektedir. İyice temizlendiğinden emin olmanız gerekmektedir. Soketi mümkün oldukça metal bir meteryal ile kurcalamayın ve temizlik işlemini bu şekilde asla gerçekleştirmeyin. Bunun yerine kürdan kullanmak telefonunuzun sağlığı açısından da iyi olacaktır.
 • Kabloyu cihaza bağlayınız ancak şarj aleti prize veya bilgisayarınıza bağlı olmaması gereklidir. Kabloyu sokete taktıktan sonra cihazı fazla incitmeden hızlıca soketi kablosundan tutarak sertçe çekmenizi öneririz. Bunu bir kaç kez tekrarlamanız gerekecektir. Tekrarladıktan sonra şarj olup olmadığını tekrar kontrol ederek işlemlerinize devam edin.

Sorun devam mı ettiğini görüyorsunuz? O zaman demek oluyor ki kullandığınız şarj aleti özellikle USB Data kablosu yan sanayidir yada gerçekten bozulduğu kanısına varmanız gerekmektedir. Bunun tek çaresi ise orjinal yani kutu içeriği bir usb data kablosu almanız gerektiği gerçeğidir. Data kablosunu tekrar yan sanayi almamaya özen göstermeniz sizi bu gibi sorunlardan uzak tutacaktır. Son olarak her zaman Apple ürünü kullanmaya özen göstermeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Bu sizin yararınıza olacaktır.

iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatası Alıyorum Diyenler İşte Sonunun Çözümü

Uzun zamandan beri iPhone kullanan her kullanıcının başına gelmiş bir hata olduğunu öncelikle belirtmek gerekir. iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatası ve Çözümü için bu konu sizin için kesin sonuç verecek önerilerde bulunacağına garanti vermekteyiz. Sorunu ortadan kaldırmak adına aşağıdaki adımları izlemenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

 • Aygıtınızla birlikte verilen USB güç adaptörünü ve USB kablosunu kullanmanız gerekmektedir. Yan sanayi olan aksesuar kullanıyorsanız aksesuarın Apple firmasının onaylı olup olmadığını kontrol ederek doğruluğunu onaylamanız gerektiğini belirtmek gerekir.
 • Şarj kablonuzu bir USB duvar adaptörüne ardından adaptörü  prize takmanızı öneriyoruz.
 • Şarj kablonuzu açık, uyku modunda olmayan bir bilgisayarın USB 2.0 veya USB 3.0 bağlantı noktasına takın. Klavyenizdeki USB bağlantı noktalarını asla kullanmanızı önermiyoruz.
 • Kablonuzu elektrikli bir dock birimine veya başka bir Apple onaylı aksesuara takmanızı öneriyoruz.

Aygıtınız şarj edilirken durum çubuğunda pil simgesinin yanında bir şimşek işareti veya kilitli ekranınızda büyük bir pil simgesi görecek ve telefonunuzun şarj olduğunu bileceksiniz.

Aksesuarınızın Desteklenmediğine veya Onaylı Olmadığına İlişkin Bir Uyarı Görürseniz Paniğe Kapılmayın

Bu uyarılar birkaç nedenle görüldüğün çeşitli araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. iOS aygıtınızın şarj bağlantı noktası kirli veya hasarlı olabilir veya şarj aksesuarınız Apple onaylı olmayabilir. Bunun yanı sıra kusurlu veya hasarlı olabileceğini tahmin ediyoruz. USB şarj aygıtınız aygıtları şarj etmek için tasarlanmamış olacağından aygıtınız şarj olmayacaktır.

 • Aygıtınızın alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri ince ve hafif bir fırça ile temizleyin.
 • İOS aygıtınız yeniden başlatılması önerilmektedir.
 • Başka bir USB kablosu veya şarj aygıtıyla deneme yanılma yöntemi ile deneme işlemini gerçekleştirin.
 • iOS’un en son sürümünesahip olduğunuzdan emin olduktan sonra tekrar şarj etmeye başlayın.
 • Servis ayarlamak içinApple Destek bölümü ile irtibat haline geçerek yardım isteyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ