Mobil Uzman

İphone A12 İşlemcisinin Özellikleri Nelerdir? A12 Nasıl Olacak?

İphone A12 İşlemcisinin Özellikleri Nelerdir? A12 Nasıl Olacak?

İphone, Apple markasının 2007 yılında duyurduğu çok fonksiyonlu ve dokunmatik olarak çalışan bir telefon markasıdır. İphone, teknik özellikleri, kullanım kolaylıkları ve sağladığı yeni olanaklar sayesinde oldukça taktir toplamıştır. Aynı zamanda birçok kişi tarafından eleştirilmiştir. Ama Apple her zaman kullanıcıları için en yenilerini ve en kullanışlı olan teknolojiyi ön plana çıkarmaktadır. Bu yüzden Kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

İphone A12 İşlemcisinin Özellikleri Nelerdir? A12 Nasıl Olacak?

Apple A12 İşlemci Hakkında

Alınan bilgiler doğrultusunda, A12 çipi daha küçük ve diğerlerine göre daha hızlı olacak. Aynı zamanda İphone 9 ve İphone XI marka telefonlarında bulunması beklenmektedir. Apple; müşterilerine, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için son hızla ve istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. A12 işlemcinin eylül ayında piyasaya sürülmesi beklentiler arasında. Ancak bir aksaklık olursa en geç ekim ayında piyasada yerini alması beklenmektedir. Aynı zamanda A12 İşlemci kullanan yalnızca Apple değil. Note 9 ve Galaxy s10 telefonlarında da A12 işlemciyi görebiliriz. Yani kısacası, Apple A12 işlemcisi için rekabette tek değil. Samsung şirketi de Apple gibi A12 işlemci kullanmaya başlayabilir.

A12 İşlemci Özellikleri

İlk önce söylenecek şey, 7 nanometre mimari tasarımına sahip olacak olmasıdır. Bu zamana kadar üretilmiş olan diğer çiplerden çok çok daha küçük fakat daha hızlı olacaktır. Bu hız ile birlikte sağlayacağı boş alanların, yeni özellikler eklenmesine yol açacağı yeni söylentiler arasındadır. İphone’ un şuanda kullandığı işlemcisine oranla, A12 işlemcinin %20 daha fazla bir hız elde etmiş olması beklenmektedir. Aynı zamanda A11 işlemciye göre ise %40 oranında daha az güç tüketimi harcayacağı söylenmektedir. Yani A12 işlemcide telefonun şarjı diğer telefonlara oranla daha fazla dayanacak diyebiliriz.

Ayrıca A12 işlemci için 3,5 mm kulaklık girişi olan eski apple telefonlarda ki kulaklık girişlerine tekrar dönülebilir. Çünkü bunun sayesinde daha az enerji tüketimi ile çok daha iyi performans sağlanabilecek olmasıdır. A12 işlemcisi olan yeni Apple telefon modelleri eski telefon modellerine göre; daha kullanışlı, daha dayanıklı, daha ince ve aynı zamanda daha çok göze hitap eden bir şekilde ortaya çıkması beklenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ