Mobil Uzman

iPhone 7 Su Geçiriyor Mu? İşte Cevabı

iPhone 7 Su Geçiriyor Mu? İşte Cevabı

Uzun süredir iPhone telefonlarda su geçirmezlik özelliğinin bulunması bekleniyordu. Sonunda iPhone telefonlara bu özellik eklenmiş ve toza karşı dayanıklı olması da büyük beğeni toplamıştır. Telefonun en önemli özelliği; suya ve toza karşı dayanıklı olması olarak tanıtılmıştır. Bu durumda kişilerin cevabını en merak ettiği soru da iphone 7 su geçiriyor mu? sorusu olmuştur. Bu soruya en doyurucu cevap ise, telefon üzerinde yapılan su geçirmezlik testleri olmuştur. Su geçirmezlik testine tabi tutulan telefonlar, kullanıcıların güvenini kazanmış durumdadır.

iPhone 7 Su Geçiriyor Mu

iPhone 7 Su Geçirdi Ne Yapmalıyım?

Eğer almış olduğunuz iPhone 7 su geçirdiyse; hemen kabloları çıkarıp, kuruyana kadar telefonunuzu şarj etmeyin. Islanan iPhone telefonun aksesuarlarını kullanmak ya da şarj etmek cihaza zarar verebilir. Lightning kablosu ya da aksesuarı kullanmadan en az 5 saat bekleyin. Sonra da iPhone’nun kuruduğundan emin olun. Telefonda sıvı hasarı oluştuysa; garanti kapsamında onarılmaz.

iPhone 7 Su Geçirmez Garanti

Günümüzün popüler telefonlarından biri olan iPhone 7 için su geçirmezlik testi yapılabilmektedir. Yapılan testte iPhone hareketli tatlı suda yaklaşık olarak 40 dakika bekletilmiştir. Suyun hareket etmesi için cam boruya belirli aralıklarda su takviyesi yapılmaktadır. Testin sonucu iphone su geçiriyor mu? sorusunu en net şekilde cevaplamaktadır.

 iPhone 7 Su Geçirmez Testi

Yapılan iPhone 7 su geçirmez testi çarpıcı sonuçlar ortaya koymuştur. Su altında yapılan testler, kamera performansını ön plana çıkarmıştır. Her ne kadar suya dayanıklı özelliğe sahip olsa da, özelliklerinde kesinlikle su geçirmez ibaresi yer almamaktadır. Sıvı hasarı, garanti kapsamında bulunmaz. Bu nedenle akıllı telefon yüksek basınçlı suya veya yüksek hızdaki suya maruz bırakılmamalıdır. Buhar odasında kullanılmamalıdır. Darbelere ve çarpmalara maruz bırakılmamalıdır.

iPhone 7 Su Altı Fotoğraf

Havuzda ya da denizde su altı fotoğrafı çekmek isteyenler, telefonun bu özelliğini kullanabilmektedir. Telefon su testlerinden başarıyla geçtiğinden, su altında kamera kullanımına uygundur. Herhangi bir darbe yemezse; su altında fotoğraf çekilebilmektedir.

iPhone 7 Su Geçiriyor Mu?

iPhone 7 Plus Su Testi

Yapılan tüm iPhone 7 plus su testleri, cihazın suya karşı dayanıklılığını test etmek amacıyla yapılmıştır. Eski modellerden farklı olması ve suya dayanıklı olması, telefonun tercih edilmesindeki en önemli nedendir. Toza dayanıklılık telefonun önemli diğer özelliğidir. Tüm bu özellikler testlerle kanıtlanmıştır. Bu da telefonu almayı düşünenlerin özellikleri tanımasına yardımcı olmuştur. Suya dayanıklı bir telefon istiyorsanız; bu özelliğe sahip cep telefonlarını tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ