Mobil Uzman

İphone 6 ve 6S Farkı

İphone 6 ve 6S Farkı

Telefon kullanıcı tarafından en çok tercih edilen telefon modellerinden birisi olan iPhone, son yıllarda üretmiş olduğu iPhone 6 ve 6S modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Apple ürünleri arasında en çok satın alınan iPhone 6 ile 6S arasında gözle görülür farklar bulunmaktadır.

İlk olarak iPhone 6 telefon modelleri gerek fotoğraf çekme özellikleri olsun gerek yüz tanıma özelliği olsun, Apple üreticileri tarafından, yeni nesil iPhone olarak lanse edilmiştir. Bir Apple geleneği bozulmadan, iPhone 6 modelin ardından 6S modeli piyasaya sürülmüştür. Söz konusu iki model arasındaki farklardan bahsetmek gerekirse, iPhone 6S modeli piyasaya sunulurken, değişmeyen tek şeyin her şey olduğu lanse edilmiştir. Bu durum iPhone 6 ile 6S arasında büyük fark bulunduğunu gösterir.

iphone 6 ve 6S Arasındaki Farklar

iPhone 6 telefon cihazlarında yaşanan bükülme ve kırılma gibi kazalardan sonra iphone 6S modeli kısa süre içinde piyasaya sürülmüş ve birçok özellik ve yenileme yapılmıştır. iPhone 6 telefon modelleri ilk çıktığında, beklentinin altında kalan bir müşteri memnuniyeti oluşunca, bu durum iPhone 6S modellerinin daha güçlü tasarıma ve benzersiz bir görünüme sahip olmasına yol açtı. Her şeyden önce ekran büyüklüğü 4.7 inc olan iPhone 6S’ ler, cihaza eklenen yeniliklerle birlikte daha çok beğeni kazanmıştır. En önemli fark cihazların kalınlıklarıdır. iPhone 6 telefon modelleri daha küçük ve daha ince telefon kullanmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda iPhone 6S’ ler diğerine göre daha kalın gövde yapısına sahiptir.

İphone 6 ve 6S Farkı

iSight Kamera Teknolojisi

iPhone 6 ile 6S arasındaki en önemli fark, yüksek piksel özellikleriyle gelen iSight Kamerası olmuştur. 6S’ lerde kullanılan iSight Kamerası, Apple ürünler arasındaki en iyi çekim yapan kamera özelliğine sahiptir. Yüksek piksel özellikleri ve fotoğraf çekme kalitesi ile öne çıkmaktadır. Göz ardı edilemeyecek en önemli yeniliklerden birisi, iPhone 6S modellerinde işlemci hızı büyük oranda artırılmıştır. A9 işlemci ile, A8 işlemci kullanılarak üretilen bir önceki modele göre daha hızlı işlem yapma kapasitesine ulaşmıştır.

iPhone 6S ile Gelen 3D Touch Özelliği

3D Touch özelliği iPhone 6S modellerinde en göze çarpan farklardan biri olmuştur. 3D Touch teknolojisi, daha hızlı bir kullanıcı deneyimi sağlamakta, kullanıcıyı telefon ekranında oluşan gereksiz ve yanlış dokunmalardan kurtarmaktadır. iPhone 6S telefonlar ile, 3D Touch sayesinde, iPhone 6 sahiplerinin ulaşamayacağı özellikler sunulur.

Cihaz ağırlığı iPhone 6′ larda 129 gram iken, 6S ‘lerde ağırlık 143 gramdır. Özet olarak iki cihaz arasında gövde yapısı ve ağırlık farkı bulunuyor. İphone 6 cihazlar daha az yer kaplayan, daha ergonomik modellerdir. Ancak işlemci hızı ve performans söz konusu olduğunda, iPhone 6S modelleri büyük farkla öne çıkıyor. Selfie çekimleri için sık kullanılan ön kamera özelliklerine bakıldığında, 6S modeli 5 megapiksel ile bir önceki modelden daha güçlü kameraya sahiptir. iPhone 6 telefon modellerinde bulunan ön kamera, 1.2 megapiksel olarak üretilmiştir. Son olarak, iPhone 6S’ lerde en çok satın alınan renklerden biri pembedir. Uzay grisi, gümüş ve altın renkleri ile üretilen iphone 6 cihazlarında pembe renk kullanımı mevcut değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ