Mobil Uzman

IOS Telefonlarda Yaşanan 5 Büyük Sorun

iOS işletim sistemi ilk etapta tasarlanırken akıllı mobil telefonlar için tasarlansa da süreç içerisinde, yine Apple’ın ait olan Ipod touch ve Ipad için de kullanılmaya başlanmıştır.

Teknoloji dünyasının dev markalarından biri olan; Apple’ın akıllı mobil cep telefonu Iphone’un işletim sistemi İos olarak ifade edilmektedir. iOS işletim sistemi ilk etapta tasarlanırken akıllı mobil telefonlar için tasarlansa da süreç içerisinde, yine Apple’ın ait olan Ipod touch ve Ipad için de kullanılmaya başlanmıştır. Birçok kişi tarafından kullanılan ios telefonlarda karşılaşabileceğiniz sorunlar olabilir. Yazılım sorunları, güncelleme sorunları, hücresel veride duraksama vb. gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

IOS Telefonlarda Yaşanan 5 Büyük Sorun

IOS Telefonlarda Yaşanan 5 Büyük Sorun

Iphone Yazılım Sorunları

iOS işletim sistemi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlar arasında yazılımsal sorunlar önemli bir yer kaplamaktadır. Bu sorunların nedeni İos sürümündeki bir problem olabilir. Bunun dışında iPhone’un kapanması ya da açılması sırasında meydana gelen herhangi bir hata da olabilir. Bazı durumlarda yazılım hatası nedeniyle yüklediğiniz uygulamalarda sorun yaşayabilirsiniz.

Batarya Sorunu

iOS işletim sistemi olan telefonlarda yaşanan en büyük sorunlardan biri de belli bir süreden sonra bataryanın hızlıca azalmasıdır. Bu durumun özellikle de güncellemeler yapıldıktan sonra daha da hızlı azalmasına sebep olduğu görülmektedir. Bunun nedeni ise iOSupdate ile yaşanan sorundur. Bununla alakalı Apple tarafından bir güncelleme yapılarak sorunun çözülmesi bekleniyor.

iOS Teknik Sorunlar

iOS telefonlarda ağırlıklı olarak teknik sorunlar yaşanabiliyor. RAM yönetiminde bulunan hata nedeniyle arka planda birden fazla uygulama çalıştığı takdirde kapanma yaşanabiliyor. Bunun yanı sıra telefon görüşmeleri esnasında iPhone’daki sinyalin geçici olarak kesilmesine neden olan sorunlar da yaşanabiliyordu. Bununla alakalı yeni bir güncelleme getirilerek bu sorunların ortadan kaldırılması ile alakalı çalışmalar gerçekleştirildi.

İOS MAİL Uygulaması Sorunu

iOS işletim sistemi güncellemesinde karşılaşılan sorunlardan biri de mail uygulaması sorunudur. Mail uygulamasıyla alakalı Senkronizasyon sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz bir sorunla karşılaştığımız takdirde mail uygulaması arka planda kapatarak iPhone’un yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda hesabınıza tekrardan giriş yapmanız önerilir.

AirDrop Sorunu

iPhone 11 pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları güncelleme yaptıktan sonra İPhone güncellenene kadar ultra geniş bant kullanmanız gerektiği uyarısı ile karşı karşıya. Bu durum AirDrop’la alakalı bir sorunu ortaya çıkartıyor. Bununla alakalı Apple tarafından herhangi bir düzenleme gerçekleşmedi ve telefonunuzda sürüm düşürme yapmanız gerektiği belirtiliyor. Bu sorunla alakalı yeni bir güncellemenin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yeni sürümlerde farklı farklı sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Bununla alakalı Apple tarafından sorun gidermek adına gerçekleştirilen güncellemeler zaman zaman yayınlanıyor. Bu güncellemeler yapıldığı takdirde sorunun ortadan kaldırılmasına dair çözümler üretiliyor. Bu sorunların çözümleri yeni güncellemelerle giderilmeye çalışılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ