Mobil Uzman

İOS 12.1 Grup Facetime Özelliği Kullanımı

Uzun zamandır beklenen Apple’ın Grup Face Time özelliği İOS 12.1 güncellemesiyle kullanıcılarına sunuldu. Yeni güncellemeyle Grup Face Time üzerinden kullanıcılar aynı anda birden çok kişiyle görüşme imkanına kavuştular. Apple, İOS 12.1 ve WatchOS 5.1 Beta sürümlerinde kullanılmaktadır. İleriki zamanlarda, nu uygulamayla emojiler de kullanılmaya başlanacaktır. Apple Grup Face Time özelliği 16B5059d sürümünde kullanılmaktadır. Dosya boyutu, 2.77 GB’dır. Böylelikle görüşmeler monotonluktan çıkıp daha da eğlenceli hale gelmiş olacak.

Grup Face Time Özelliği Nedir?

Apple’ın İOS işletim sisteminin özelliklerinden biri olan Grup Face Time özelliği, aynı anda maksimum 32 kişiyle aynı anda, görüntülü ve sesli konuşma imkânı sunan son derece gelişmiş bir özelliktir. Grup Face Time görüntüsü sırasında ekranda görüşmeye katılan kişilerin görüntüleri aynı anda belirmekte ve konuşan kişinin resmi öne büyük olarak çıkmaktadır. Bu grup özelliği sayesinde, birçok kişiyle görüşme yapmak takip açısından da son derece kolay hale geliyor. Mesajlar uygulamasında bulunan bu özellikle yazarak grup sohbeti başlatabiliyor veya var olan bir grup sohbetine anında katılabiliyorsunuz.

İOS 12.1 Grup Facetime Özelliği Kullanımı

Grup Face Time Özelliği Nasıl Kullanılır?

Grup Face Time özelliği, İOS 12.1 güncellemesiyle kullanıma başlandı. Daha önceden gelmesi merakla beklenen bu özellik, nihayet kullanılmaya başlandı. Grup Face Time özelliğini kullanmak için yapılması gerekenler;

Öncelikle bu uygulamanın kullanılabilmesi için İOS 12.1 güncellemesinin Beta sürümünün yüklenmesi gerekmektedir.

Öncelikle Face Time’a giriş yapın

Rehberinizden seçeceğiniz kişiler dahil telefonda kayıtlı olmayan telefon numarası ile de girerek hangi konuşmaya eklemek isterseniz o konuşmaya ekleyin.

Ekleme yaptıktan sonra, Face Time bunu bir teklif gibi algılıyor ve kullanıcıları seçiyor. Ardından video seçeneğine basarak görüntülü teklifinizi değerlendirmeye alıyor.

Grup Face Time bu işlemlerden sonra başlıyor. Maksimum görüşme yapılacak kişi sayısı 32 bu sayı sınırını aşmadan görüşeceğiniz kişileri seçmeniz gerekiyor.

Grup sohbeti sırasında maksimum sınırını aşmadan gruba yeni kişi ekleyebilir veya gruptan kişi çıkartılabilmektedir.

Grup Face Time Özelliğinde Konuşmalar Nasıl Gerçekleştirilecek?

Apple, Grup Face Time görüşmelerinde aynı anda 32 kişiyle sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunmaktadır. Ancak aynı anda 32 kişinin görüntüsü nasıl olacak? Bu noktada bir derecelendirme yöntemi kullanılmaktadır. Grup Face Time görüşmelerinde derecelendirme, sohbete katılım sırasıyla yapılmaktadır. Sohbete ilk katılanlar üst sırada sonradan katılanlar alta doğru sıralanacak. Konuşan kişinin görüntüsü büyüyerek ekranda öne çıkacak ve böylelikle kiminle konuşulduğunun takibi de kolaylıkla yapılmış olacak. Ayrıca konuşma sırasında kimlerle konuşulduğunu anlayabilmek için, ekrandaki resimlere 2 kez tıklandığında kişinin resmi büyüyecek ve sohbette kimlerin olduğu da rahatlıkla tespit edilebilecek.

İOS 12.1 Güncellemesinin Yüklenmesi

Grup Face Time Özelliğinin kullanılabilmesi için telefonunuza İOS 12.1 güncellemesini yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için;

Öncelikle İOS 12 güncellemesi uzun süreceğinden telefonun şarjı dolu olmalı veya telefonunuzu şarja takılı bulundurun. Wi-fi bağlantınızın olması gereklidir. Kuruluma başlamadan önce Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin

Telefonun ayarlar kısmına girin

Genel ve yazılım güncellemesine tıklayın ve güncelleme seçeneklerini açın

Buradan yeni İOS 12.1 uygulamasını indirin

İOS 12 Uygulaması ile Gelen Yeni Özellikler Nelerdir?

Daha önce Apple ‘ın İBooks uygulaması vardı şimdi ise bu yeni sürümle birlikte o bitti ve yerine Apple Books uygulaması geldi. Mesajlar uygulamasında bazı değişiklikler yapıldı, öncekine göre mesajlar daha kişiselleştirildi Memoji uygulaması geliştirildi ve Koala, Tiger, Ghost ve T-Rex denilen dört tane Animoji eklendi. Fotoğraflar kısmı değiştirildi tamamen kişiye özel olarak kişiselleştirildi. Bildirimler yönet sekmesi eklenerek gruplandırıldı. Genellikle gece kullanılması beklenen rahatsız etmeyin modu sayesinde gece bildirimlerin yönetilmesi sağlandı. Safari, akıllı izleme olarak değiştirildi. Haritalar kısmı birinci kısma geçirildi. CarPlay özelliği aynı zamanda Navigasyon özelliğini de çalıştırabilir duruma getirildi.

İOS 12.1 Grup Facetime Özelliği Kullanımı

İOS 12 Uygulamasını Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?

Grup Face Time özelliği sayesinde görüntülü grup görüşmesi özelliği, İpad, İphone, Mac’ de kullanılabilecek. İOS 12 sürümünün ardından yeni güncellemeleriyle ve daha fazlası Aplle kullanıcılarına en yakın zamanda sunulacak. İOS 12 uygulamasının yüklenebileceği cihazlar;

İphone XS

İphone XS Max

İphone XR

İphone X

İphone 8 Plus

İphone 8

İphone 7 Plus

İphone 7

İphone 6S

İphone 6

İphone 6 Plus

İphone SE

İphone 5S

12.9 inç İpad Pro 1. ve 2 nesil

10.5 inç İpad Pro

9.7 inç pad Pro

İpad 5. Ve 6 nesil

İpad Air 2

İpad Air

İpad Mini 4

İpad Mini 3

İpad Mini 2

İpod Touch 6. Nesil

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ