Mobil Uzman

ios 10’dan ios 9.3.2’ye Nasıl Geri Dönülür?

ios 10’dan ios 9.3.2’ye Nasıl Geri Dönülür?

iOS 10’da kullanıcılarını son derece heyecanlandıran birçok yenilik ile birlikte geldi. Ancak bu yeni sürüm aynı zamanda birçok sorunu da beraberinde getirdi. Bu yeni güncelleme ile sorun yaşayanlar oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Bu sorunlar, aşırı derecede cihaz kullanımı yapmayanlar için çok sorun edilmese de her gün kullananlar için son derece sinir bozucu durumdadır. Ki günümüzde artık neredeyse tüm işlemlerimizi telefon ve tablet ve benzeri cihazlar ile yaptığımızı düşündüğümüz de hepimiz neredeyse can sıkıntısı yaşayan grupta yer alıyoruz. Bu durumun daha fazla canımızı sıkmasına izin vermeyerek Apple yetkilileri bu sorunları çözünceye kadar iOS 9 sistemine geri dönmemiz mümkün olmaktadır. Daha sonra sorunlar giderildiğinde tekrar yeni sürümü yükleyebilirsiniz. Apple yetkilileri kısa sürede tüm sorunlara çözüm bulacağından iOS 10’a tekrar geri dönebileceksiniz.

ios 10'dan ios 9.3.2'ye Nasıl Geri Dönülür?

iOS 10’dan iOS 9’a Yedek Yoluyla Geri Dönme

Her güncelleme ve yeni sürüm yükleme esnasında cihazınızın yedeklemesini yaptığınız sürece bu durum sizin için hiç sorun teşkil etmeyecektir. Bu yedeklemeyi yaptıysanız çok kolay bir biçimde iOS 10’u kaldırıp otomatik olarak iOS 9 sürümüne tekrar dönebilirsiniz.

Yedeklemelerin Saklandığı Yerler

Bu yedekler bilgisayarınızda veya tabletleriniz de bir IPSW, dosyası şeklinde yer alıyor. Genel olarak KullanıcıAdınız-Library-iTunes benzeri bir yerde saklanan bu dosyalar iPhone için Software Updates ve iPad için ise yine Software Updates klasöründe yer alan alt klasörler de olmaktadır. Buradan iOS 9’un en son sürümüne ilişkin gerekli dosyayı bularak başlayabilirsiniz. Dosyanın isim bölümünde cihazın ismi ve iOS sürümü ismi yer alacaktır.

Dosyayı Bulamazsanız Ne Olur?

Bu durumda yapmanız gereken gerekli sürümü internet sitelerinden bulmak olacaktır. Ama bunu yaptığınızda ne yazık ki uygulama ve dosyaları kaybedeceksiniz. Bu gerekli sürümü ipsw dosyalarınıipsw.me adresinde yer alan link üzerinden alabilirsiniz. Daha sonra iTunes üzerinden cihazınızı bilgisayara bağlayarak gerekli işlem adımları ile bulduğunuz veya netten indirdiğiniz iOS 9 a ait son sürüm dosyasını seçiyorsunuz ve open seçeneği ile iOS 10 sürümünü kaldırarak 9’u tekrar yüklemiş oluyorsunuz. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatırken aynı anda home tuşuna basılı tutarak geçiş işlemini başarılı bir biçimde bitiriyorsunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ