Mobil Uzman

Instagramdaki Videoyu İndirme (2018)

Instagramdaki Videoyu İndirme (2018)

Popüler bir fotoğraf paylaşım platformu ve sosyal medya aracı olan Instagram bir süre önce 15 saniyelik videolar çekilmesine imkân veren bir yenilik getirmişti. Bir süre sonra bu hizmet biraz daha genişletilerek efektler sayesinde videoları oluşturulmasına ve bu videoların biraz daha uzun olmasına imkân sağlanmıştı. Pek çok kişinin bu özelliği kullanması sayesinde bazı kullanıcılar da bu videoları nasıl indirileceğini dair bilgi araştırmasına girmiş bulundular.

Bu noktada, böyle bir işlem yerine getirmek isteyen kişilerin videoları bilgisayarlara ya da mobil cihazlara indirmeleri için birkaç yol bulunmaktadır. Bu yolları takip eden kişiler Instagram’daki beğendikleri ya da indirmek istedikleri bir videoyu saniyeler içinde bilgisayarlarına ya da mobil cihazlarına indirebilme imkânı kazanmış oldular.

Instagram’daki Videoyu İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması üzerinden beğendiği bir videoyu indirmek isteyen bir kişi torchbrowser.com ya da instadown.com üzerinden videoları kolayca indirebilmektedir. Burada tek yapılması gereken, Instagram uygulaması üzerinde yer alan beğenilen videonun linkini bu internet adreslerinde yer alan arama çubuğuna kopyalanıp yapıştırılması olacaktır. Video linkini arama çubuğuna yerleştirilmesinin ardından Enter tuşuna basarak video indirme işlemi başlatılmış olacaktır. Çok kısa bir süre içinde video indirme işleminin tamamlanmasının ardından Instagram uygulaması üzerinde beğenilmiş olan video artık telefona ya da bilgisayara tamamıyla indirilmiş olarak bulunacaktır.

Instagramdaki Videoyu İndirme

Instagram’daki Videoları İndirme İşlemi İçin Kullanılacak Uygulamalar

Instagram uygulaması üzerindeki videolarının indirilmesi için internet sitelerinin kullanılmasının yanı sıra bu işlemi gerçekleştirmek işine yarayan bir kaç tane de uygulama Play Store’da mevcuttur. Play Store’a giriş yapıldıktan sonra burada bulunan İnstasave programının profesyonel versiyonunun indirilmesinin ardından Instagram uygulamasında bulunan videolar bu uygulama sayesinde kolayca bilgisayar ya da telefona indirilebilmektedir. Ancak Burada dikkat edilmesi gereken, bu programı profesyonel versiyonunun indirilmesidir. Profesyonel olmayan sürüm sadece fotoğraf indirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Ayrıca bu uygulama sadece Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için hizmet sunmakta olan bir uygulamadır.

Video indirme işleminin iOS işletim sistemine sahip telefonlar tarafından yapılabilmesi için App Store’da yer alan iBolt Downloader And Manager programının kullanılması gerekmektedir. iOS işletim sistemine sahip telefonların kullanımı için yapılmış olan bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde Instagram’daki videoları indirilmesi işlemi için kullanılmaktadır. Bu program Instagram videolarını yanı sıra YouTube ve buna benzer platformlardaki videoların indirilmesi için de kullanılabilmektedir.

IOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için Instagram videolarını indirmek için kullanılan birkaç uygulama daha Play Store ve App Store’da bulunsa da bahsedilen bu iki uygulama ve yine bahsedilen iki internet sitesi Instagram videolarının indirilmesi için kullanılacak olan en kesin yollar olduğundan söz etmek mümkündür. Yine bu amaçla kullanılmak için birtakım ücretli programlar olsa da hiçbiri bahsedilen programlar gibi yüksek performans ve indirme işlemi sağlamamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ