Mobil Uzman

Instagram’da Hikayeye En Fazla Kaç Resim Ekleniyor?

Instagram’da Hikayeye En Fazla Kaç Resim Ekleniyor?

Instagram tüm dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bir sosyal medya aracı olarak her yeni dönemde farklı güncellemeler ile kullanıcılara yeni bir bakış açısı kazandırmayı başaran nadir sosyal medya uygulamalarından biri.

Son 24 saatte çekilen ya da son 24 saatte ekran görüntüsü alınmış fotoğrafların paylaşıldığı Instagram Hikaye özelliğine son günlerde birçok kullanıcı büyük ilgi gösteriyor. Birden farklı zamanlarda birden fazla hikaye paylaşımının da mümkün kılındığı Instagram’da birçok kullanıcı ikinci hikayenin nasıl paylaşıldığını merak ediyor.

Instagram Hikaye Ekleme

Instagram’da 24 saat kalıcılığı olan fotoğrafları ya da videoları paylaşmak için öncelikle uygulamayı açmak gerekiyor. Daha sonra uygulamanın sol üst kısmında bulunan daire şekline tıklayarak ister o anda bir fotoğraf ya da video çekilip paylaşılabiliyor ister 24 saat içerisinde çekilmiş bir gönderiyi yukarıdan aşağıya kaydırma yöntemi kullanıp seçerek paylaşılabiliyor. Hikaye özelliğinde de bulunan filtre, gif ve emojiler ile paylaşımı çok daha renkli ve ilginç hale getirmek de mümkün.

Instagram İkinci Hikaye Ekleme

Instagram uygulamasında ikinci bir hikaye ekleme işlemi ise uygulamayı açtıktan sonra sol üst köşede bulunan fotoğraf kamerası şeklinde bulunan butona dokunarak gerçekleştirilebiliyor.

Instagramda Hikaye Ekleme Yapamıyorum

Instagram’da hikaye yapabilmek için öncelikle online olmak gerekiyor. Wifi ya da mobil veriye bağlanarak gerçekleştirebileceğiniz paylaşımların özellikle de video paylaşımlarının boyutu büyük önem taşıyor. Aynı zamanda birçok kullanıcı hikayesine ekleme yapamadığından şikâyetçi. Bu sorunise uygulamayı güncelleyerek çözüme ulaştırılabiliyor.

Instagram'da Hikayeye En Fazla Kaç Resim Ekleniyor?

Instagram Birden Fazla Fotoğraf Yükleme

Instagram kullanıcılara ilk sunulduğu dönemde sadece fotoğraf paylaşabilme özelliği taşıyordu. Ancak son zamanlarda eğlen güncellemelerle fotoğraf ve videoları çoklu olarak da paylaşmaya izin veriyor. Uygulamaya girdikten sonra çoklu olarak paylaşılacak gönderiler; üzerine uzun dokunarak albüme eklenebiliyor ve daha sonra sıralamaları değiştirilebiliyor.

Instagram Hikaye Ekleme Bilgisayardan

Instagram bir mobil uygulama olarak piyasaya sürülmüş olsa da son zamanlarda web tarayıcı üzerinden de kullanıma sunuldu. Bilgisayardan kısıtlı özelliklerin kullanılması Instagram’ın mobil uygulama özelliğini kaybetmek istememesi şeklinde yorumlanabilmektedir. Instagram’da web üzerinden hikaye ekleme işlemi bazı programlara ihtiyaç duyularak gerçekleştirilebiliyor.

Instagram hikaye video ekleme ve Instagram’da hikayeye ekleme yapma işlemleri yukarıda anlattığımız şekilde gerçekleştiriliyor. Her geçen gün kullanıcı dostu yeni güncellemelerin sunulduğu Instagram uygulaması ile ilgili gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yuh dedi ki:

    başlıktaki soruya cevap vermemişsiniz

BİR YORUM YAZ