Mobil Uzman

Instagram’da Engellediğim Takipçilerin Engellerini Kaldırma

Instagram’da Engellediğim Takipçilerin Engellerini Kaldırma

Instagram engel kaldırma bilmeyenler için bu yazımızı yayınladık. Instagram’da engellenen kişilerin engeli nasıl kaldırılır?

Günümüzde teknolojisinin en popüler sosyal mecralarından birisi olan Instagram, her geçen bünyesine kattığı yeni kullanıcılar ile hızlı bir şekilde büyümektedir. Özellikle de son dönemde kendi bünyesinde geliştirdiği hikayeler ve canlı yayın güncellemeleri ile bu hızlı yükseliş serisine devam etmektedir. Olumlu tarafından bakacak olursak; kullanımın artması demek kullanıcılar arasındaki takipleşmenin etkileşimi arttırdığı anlamına gelmektedir. Elbette bu durum bazen olumsuz etkiler de gösterebilmektedir. Örneğin; istemediğin bir kullanıcı ile iletişime geçme durumunuz hoş durumlara sebep olmamaktadır. Tabii ki böyle bir durumlar karşı karşıya kaldığınız da konuşmak istemediğiniz kullanıcıyı engelleyebiliyorsunuz.

Instagram’da Engel Kaldırma

İnstagram’da eskiden engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırmak mı istiyorsunuz ? Instagram’da engelleme işlemini gerçekleştirirken yanlışlıkla başka kullanıcıyı mı engellediniz? Bu bilgileri öğrenmek için doğru yerde olduğunuzu belirtmek isterim. Umarım bu yazımız da anlatmak istediğimizi siz değerli kullanıcılarımıza güzel bir şekilde anlatabiliriz.

Instagram’da sizi rahatsız eden kullanıcıları engellemek, daha önce engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak için neler yapmanız gerektiği aşağıda anlatılmıştır. Bildiğiniz üzere, engellediğiniz kullanıcıların listesini görebilmek için ‘Ayarlar’ içerisinden ‘Engellenen Kullanıcılar’ kısmına girmeniz gerekiyor.

Instagram’da kullanıcının engeli nasıl kaldırılır:

 • Engeli kaldırmak için ilk olarak profilinizi açın.
 • İphone veya Android telefonunda sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ayarlar menüsünden ‘Engellenen Kullanıcılar’ sekmesine giriş yaparak engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının profiline girin.
 • Kullanıcı profiline girdikten sonra engellemeyi kaldır’a basın.
 • Böylece daha önce engellemiş olduğunuz kullanıcının engeli kaldırılmış olacaktır.

Instagram Engel Kaldırma

Instagram Karşılıklı Engelleme Nasıl Kaldırılır?

İlk başta birbirini engelleyen iki kullanıcının daha sonra bu engeli kaldıramama işlemlerine yönelik çözüm yollarını anlatacağız. Anlatılacak yöntem bir kullanıcımız tarafından denenerek çözüm yolları bulunmuştur.

İki kişinin birbirini engellediği durumlarda, engeli ilerleyen zamanlarda kaldırmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

 • Ortak arkadaşınız varsa o kişinin paylaştığı fotoğraf da engellenenlerden birisi veya ikisi varsa o kişiden fotoğrafı etiketlemesini rica edin.
 • Arkadaşınız etiketleme işlemini gerçekleştirdikten sonra fotoğrafın üzerine gelip, sol alt köşede yer alan etiket simgesine basın.
 • Fotoğraf içerisinde etiketlenen kişiler arasında ismi görünen ve sizin daha önce engellediğiniz kullanıcının profiline gidip, sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayarak engelini kaldırın seçeneğine tıklayın.
 • Böylece her iki tarafta birbirlerine koydukları engeli kaldırmış olacaktır.

NOT : Bu yöntemi uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her iki tarafında gizli profil olmamasıdır. Ayrıca her iki tarafında engelini kaldırıp kaldırmadığına dair kontrollerini iyi yapması gerekmektedir.

Instagram’da Karşılıklı Engeli Kaldırmak İçin Denenebilecek Diğer Çözümler:

Yukarıda anlatılan çözümler problemi çözmüyorsa eğer alternatif olabilecek çözüm yollarını mutlaka denemekte fayda var.

 • Eskiden bir fotoğrafın altına birbirini engelleyen iki kullanıcı da yorum yaptıysa o kişiyi oradan bulabilir ve engelini kaldırabilirsiniz.
 • Profili gizli olmayan Instagram hesabını kullanmayı tercih ederek ekleyebilir ve bu hesapta engelleyen iki kullanıcı birbirini bulup engelini kaldırabilir.
 • Ayrıca son dönemde yeni bir yöntem olarak kullanılan Instagram kullanıcı adını değiştirerek deneme de yapabilirsiniz.

Instagram’da Engellenenler Listesini Görme

Popüler bir sosyal mecra olan Instagram, sürekli olarak yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcı portföyüne kaliteli bir deneyim sunmanın amacındadır. Yukarıda da anlatıldığı gibi Instagram son dönemde uygulamaya almış olduğu ‘Stories’ ve ‘Engellenen Listesi’ni kullanıcılarına sundu. Instagram uygulamasında da her uygulama da olduğu gibi engelleme özelliği aktif olarak bulunmaktadır. Burada önemli nokta ise eskiden engellenenlerin listesinin görünmüyor olmasıydı. Fakat son güncelleme ile birlikte ‘engellenenler listesi’ uygulamasını kullanıma alarak bu problem çözülmüş oldu.

Instagram engellenenler listesini görme uygulaması ile engellenenler görülmekte. Dilediğiniz kişinin engelini kolayca kaldırma seçeneğine sahip olmaktalar. Peki instagramda engellenenler listesini görme başlığında izlenecek yol nasıldır?

Instagram’da Engellenenler Listesini Görmek İçin Yapılması Gerekenler

Instagram sosyal medya platformu son yaptığı güncelleme ile bu özelliği kullanıcılarının deneyimine sundu. Instagram profilinize giriş yapıp, sağ üstte yer alan 3 noktaya tıklayın. Ekranda aşağı doğru indikçe ‘engellenen kullanıcılar’ olduğunu direkt olarak göreceksiniz. Herhangi bir seçeneğe tıkladığınız anda bu kişileri görebilecek ve dilediğiniz durumlar da engellemeyi kaldır diyebilirsiniz.

Instagram'da Engel Kaldırma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ