Mobil Uzman

Instagram’da Online Olanları Nasıl Görürüm?

Instagram’da Online Olanları Nasıl Görürüm?

Video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olarak kullanılmakta olan bir sosyal medya aracı olan İnstagram yapılan güncelleme ve yenilikler ve birlikte çok daha kullanışlı bir hale geldi. Farklı sosyal medya mecralarında olduğu gibi İnstagram’da da kullanıcıların talepleri her zaman önem kazanmaktadır. Bu talepler doğrultusunda sürekli olarak ise yeni özellikler İnstagram’a eklenmekte ve bu sayede uygulama kullanıcıları mutlu edilmeye çalışılmaktadır.

En son olarak Instagram’a gelen özelliklerden biri olan durum ise son görülme özelliği olmuştu. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte İnstagram kullanıcıları farklı kullanıcıların en son olarak ne zaman Instagram‘da gezindiğini görebilmekteydiler. Fakat bunun ile yetinmeyen kullanıcıların son zamanlarda Google aramalarına bakıldığında İnstagram’da online olan kişileri görmeyi umduğundan söz etmek oldukça mümkün.

Instagram'da Online Olanları Nasıl Görürüm?

Instagram’da Online Olan Kişileri Görmek

Instagram’a önceleri gelmiş olan bir güncelleme sayesinde arama ekranına bir kullanıcının adı yazıldığında o kişi eğer Instagram’da çevrimiçi ise yanında mavi bir işaret görülmekteydi. Kişilerin İnstagram’da çevrimiçi olup olmadığını anlamak bu yöntem ile sağlanıyordu. Ancak bu yöntemin tam olarak gerçeği yansıttığından söz etmek ne yazık ki mümkün değildi. Bunun nedeni İnstagramın, kullanıcıları uygulamadan çıkış yaptıkları andan itibaren bir süre daha online olarak göstermesiydi. Bu durumu fark eden İnstagram kısa süre önce bu uygulamayı Instagram’dan kaldırdı. Bunun yerine mavi tık özelliği şu anda sadece İnstagram’da yeni paylaşım yapan kullanıcılar da görülmektedir.

Bu nedenle kullanıcıların online olup olmadığının öğrenilebilmesi için İnstagram direkt üzerinden mesajlar bölümüne girilmesi yeterli olacaktır. Bu bölümde çevrimiçi olan kişilerin yanlarında yeşil bir ışık yanmaktadır. Bu sayede kişiler kimlerin İnstagram’da olan online olup olmadığını kolayca öğrenebilmektedir.

Instagram’da Online Olanları Görmek İçin İpuçları

Instagram uygulamasında online olan kişileri öğrenebilmek için mesajlar sayfasından farklı olarak birkaç yol daha vardır. Bu yollardan biri, arkadaşların beğeni sayfasını takip etmektir. Arkadaş olunan kişilerin beğeni sayfaları altında beğendiği gönderilerin zamanına bakılarak kişilerin o an İnstagram’da çevrimiçi olup olmadığı hakkında kolayca tahmin yürütmek mümkündür.

Bir diğer yol olarak işte İnstagram mesajları üzerinde kullanıcılara iletilen okundu bilgisi değerlendirilebilir. İnstagram üzerinde yer alan okundu bilgisi, İnstagram’da online olup olmadığını anlamanın en kesin yoludur.

Kişilerin İnstagram’da online olup olmadığını öğrenebilmek için kullanılacak olan diğer bir ipucu ise yapılan yeni paylaşımları takip etmektir. En kesin yollardan biri olan bu yöntem ile kişilerin İnstagram’da o an çevrimiçi olup olmadığı atmış olduğu gönderilerini saatine göre çok net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu nedenden online olup olmadığı merak edilen kişilerin İnstagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımları bildirim alma seçeneği sayesinde takip etmek çok kesin çözüm üreten yollardan bir tanesidir. Kişilerin paylaşım yaptığı anda uygulamadan bildirim gelmesi sayesinde sürekli olarak uygulamaya girip paylaşımları takip etmek de bu sayede gerekmeyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ