Mobil Uzman

Instagram Şifremi Unuttum, Yenilemek İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram Şifremi Unuttum, Yenilemek İçin Ne Yapmalıyım?
  • Instagram
  • 0 YORUM
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
    Loading...

Instagram şifremi unuttum nasıl yenileyebilirim? Unutulan Instagram hesabızın şifresini yenilemek için Facebook, SMS ve E-Posta yöntemlerini anlattık.

Dünyada herkesin isteyerek ve severek kullandığı sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Kullanıcıların çoğu bazen giriş problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Eğer siz de bu  problem ile karşı karşıya kaldıysanız endişelenmenize gerek yok.

Bu yazımız da aşağıdaki soruların cevaplarını vereceğiz;

  • Instagram şifresini unuttum
  • Instagram şifresini sıfırlama
  • Instagram şifresi nasıl yenilenir?
  • Instagram şifresi telefona kod olarak gelir mi?

Ekran görüntüleri ile birlikte şifre konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu anlatılan işlemleri uygularken adım adım ilerlemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Yöntemleri uygulama esnasında takıldığınız durumlar da bizlere sorabilir ve biz de sizlere nasıl bir yöntemle yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatabiliriz.

Instagram Şifre Sıfırlama 1.Yöntem:

Bu yöntemde genel anlatılmak istenen konu Instagram şifresini unutan kullanıcıların bilgisayardan şifrelerini geri alabilmeleri için anlatılan yoldur. Aslında bunun en büyük nedeni ortalıkta dolaşan fazla sayıda e-posta hesabı, web sitesi ve uygulamaları derken kullanıcılar şifrelerini hatırlamakta oldukça zorlanmaktalar. Bundan dolayı şifrelerini hatırlayamayan kullanıcılar da  instagram şifre sıfırlama seçenekleri ile bu soruna çözüm bulmaya çalışmaktadırlar.

Kullanıcının kaybettiği İnstagram hesabını tekrar kullanabilmesi çözümün kolaylığındandır. Gerçi bu çözüm için ya e-posta adresini ya da kullanmış olduğu kullanıcı adını bilmesi gerekmektedir. Instagram şifresini unuttum e-posta hesabımı da bilmiyorum gibi durumlarla da karşı karşıya kalınma ihtimali olmasına karşın kullanıcılara tek önerimiz kayıt oldukları hesap bilgilerini güvenli bir yerde tutmalarıdır.

Instagram Şifre Yenileme linkine tıklayarak yeni şifre elde etmek için ilk adımı atmış olabilirsiniz.

instagram sifremi unuttum

Yukarida yer alan ekran görüntüsündeki gibi karşınıza bir form çıkması gerekmektedir. Bu karşınıza gelen form instagram şifremi yenile adında bir sayfadır. Instagram’a kayıt aşamasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizi ya da kullanıcı adınızı mutlaka yazmalısınız. Sonra ekran küçük kutucuk içerisinde görülen güvenlik rakamlarını girmelisiniz. ‘Şifremi Yenile’ butonuna tıkladığınız andan itibaren sistemde kayıtlı olan e-posta hesabınıza şifre yeni e-postası gelecektir. E-posta hesabınıza gelen mailin ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

 

E-posta hesabınıza gelen instagram şifre değiştir butonuna tıklayarak Instagram sayfasına yönlendirilirsiniz. Karşınıza gelen pencerede Parola ve Parolayı Tekrarla seçeneklerinden başka hiçbir şey bulunmamaktadır.

Instagram Şifre Yenileme 2.Yöntem:

Instagram şifresini sıfırlamak için 1. Yöntem de anlatılan bütün yollar sizin probleminizi çözecektir. Fakat 2. Yöntem de anlatılacak instagram şifre sıfırlama işlemi cep telefonundan bu işlemi gerçekleştirmek isteyenler içindir.

İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasının açılması gerekir. Uygulama açıldığında ekranın alt kısmında ‘Giriş Yap’ seçeneğine tıklanmalıdır.

 

Karşımıza gelen 3 seçenekten ‘kullanıcı adı ya da e-posta’ 2 seçeneği seçmeniz durumunda kullanıcı adı ve şifrenizi mutlaka bilmeniz gerekir. Yazdığınız takdirde e-posta hesabınıza yeni şifreyi oluşturabilmeniz için bir bağlantı gelecektir. Gelen bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi iki kez yazmanı durumunda şifrenizi sıfırlama işlemi başarıyla gerçekleştirilecektir.

Bir diğer seçenek ise SMS seçeneğidir. Bu seçenekte telefon numaranızı yazabildiğiniz için gelen kısa mesaj yolu ile şifrenizi alabilirsiniz.

Son seçenek ise Facebook’tur. Instagram hesabınızın bağlı olduğu Facebook hesabına giriş yaparak şifrenizi geri alma ihtimaliniz vardır.

Instagram’a Kayıt Olduğum E-posta Adresini Hatırlamıyorum?

Instagram uygulaması popüler olmaya başladığında her kullanıcı gibi siz de kayıt oldunuz. Kayıt olma işlemini gerçekleştirirken kullandığınız e-posta adresini unuttuğunuzu fark ettiğiniz anda herhalde dünyalar değişmiştir J

Kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorular arasında; instagram şifresi e-posta hesabını bilmiyorum sorusudur. Kayıt olma aşamasında kullandığınız e-posta adresinizi mutlaka bilmeniz şarttır. Eğer e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız işte o zaman işler çıkmaza girebilir. E-posta hesabınızı unutmanız durumunda eski hesaplarınıza giriş yapma imkanınız bulunmamaktadır.

Peki kayıt aşamasında kullandığınız bilgilerin hiç birini hatırlamıyorsunuz varsayalım. İşte bu konuda Instagram tarafının düşündüğünü merak etmiyor musunuz?

Instagram uygulamasının içerisine girebiliyorsanız ancak e-posta adresinizi değiştirmeye izin alabiliyorsunuz. Instagram içerisinde Profili Düzenle / Gizli bilgiler seçeneklerini izleyerek yeni e-posta adresinizi ekleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim, instagram uygulamasından çıktığınız da tekrar giriş yapabilmeniz için gerekli alanları doldurmak adına e-posta adresine ihtiyacınız olacak. İşte tam da burada şifre talep ettiğiniz andan itibaren sıkıntı baş göstermiş demektir.

Instagram kullanıcılarına daima e-posta hizmeti sağlayıcıları ile iletişime geçmelerini öneriyor. Böylece güvenlik adı altında e-posta adreslerini geri vermeyeceğini açıkca beyan etmektedir.

https://help.instagram.com/374546259294234 linkinden intagram hakkında genel bilgileri detaylı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ