Mobil Uzman

instagram Hikayesine Spotify’dan Şarkı Nasıl Eklenir?

instagram Hikayesine Spotify’dan Şarkı Nasıl Eklenir?

Dünyanın en gözde sosyal medya paylaşım sitesi İnstagram’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Bu rakamlara 8 sene içinde ulaşmalarında elbette kendilerini sürekli güncelleyip geliştirmelerinin payı çok büyük. Yeni trendleri hiç kaçırmayan ve çeşitli uygulamaları hemen bünyesine dahil eden İnstagram, son olarak hikayeye Spotify’dan şarkı ekleme özelliğini getirdi. Bu ayın başında getirilen bu yenilik kullanıcılarda büyük heyecan uyandırdı. Bu sayede dünyanın en iyi müzik dinleme araçlarından biri ola Spotify ile dünyanın en iyi sosyal ağlarından biri olan Instagram güçlerini birleştirmiş oldu.

instagram Hikayesine Spotify’dan Şarkı Nasıl Eklenir?

Hikayenize Şarkı Ekleyin

Öncelikle Instagram’ın getirmiş olduğu bu özellikten faydalanmak için uygulamaların güncel sürümlerine ihtiyaç vardır. Uygulamaları güncelledikten sonra hem siz hikayenize şarkı atabilir, hem de atanları takip edebilirsiniz. Spotify uygulamasında paylaşmayı planladığınız şarkıya gelin. Seçenekler arasından Paylaş butonuna basın. Burada birçok seçeneğin önünüze geldiğini göreceksiniz. Messenger, Facebook, Gmail vb. seçeneklere ilave olarak Instagram Story ibaresini göreceksiniz. Bunu tercih ettiğinizde Instagram hikaye paylaşma özelliğinin kendi iç dinamiklerini de ekleme şansınız olacaktır. Örneğin çeşitli yazılar, emojiler bu kısımda şarkıya ilave olarak da eklenebilir. Paylaşımı yaptığınız anda şarkı hikayenize eklenecektir. Şarkınızın kapak fotoğrafı ve ismi ekranda takipçilerinize görünecektir. Şu anki aşamada görünenler sadece bağlantı, kapak ve şarkı adı olarak sınırlandırılmış durumda. Fakat çok ilgi gören özelliğin daha da geliştirileceği, sonraki güncellemede şarkının en azından bir bölümünün de yayınlanacağı söyleniyor. Yeni gelen özelliği şimdiden birçok kullanıcı denemeye başladı bile.

Ücretsiz Spotify Kullanma

Spotify şu anda müzik dinleme uygulamaları arasında zirve yapmış durumda. Ses kalitesi kadar arşivin de çok sağlam olduğu uygulama, kullanışlı tasarımıyla da dikkat çekiyor. Üyelik esnasında çeşitli kullanıcı tipleri bulunuyor. Ücretsiz spotify kullandığınızda birçok özellikten faydalanamıyorsunuz; ancak ayda cüzi bir rakam ödeyerek hesabınızı Premium seviyesine taşıyabiliyorsunuz. Şu anda milyonlarca kişi Spotify uygulamasını telefonlarına indirmiş durumda. Yüksek ses çözünürlüğünde yaptığı yayınlarla dikkat çeken Spotify, Apple Music’in tahtını sallamış durumda. Spotify uygulamasında sadece sevdiğiniz şarkılardan bir liste yapmıyorsunuz, ayrıca çeşitli Potcast yayınları da dinleyebiliyorsunuz.

İçindekiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ