Mobil Uzman

Instagram Canlı Yayın Yapamıyorum

Instagram Canlı Yayın Yapamıyorum

Instagram günümüzde günlük 300 milyon kişiye ulaşan kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri. Gerek fotoğraf ve video paylaşılabilmesi gerekse direk mesajlaşılabilmesi ile ve kullanıcı dostu ara yüzü ile her yaştan insan tüm dünyada her gün kullanılan bir sosyal medya uygulaması.

Instagram günümüzde hem bireysel kullanıcıların hem de ünlüler ve kurumsal işletmelerin reklam ve tanıtım yaptıkları önemli bir mecra olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram Canlı Yayın Yapamıyorum

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum

Instagram son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu yenilikler ile 24 saatte kendiliğinden silinen kısa video ve fotoğraf paylaşılabildi Instagram Hikaye özelliği birçok kullanıcının ilgi gösterdiği bir güncelleme. Aynı zamanda hikaye modülü içerisinde emoji, tarih ve konum bildirimi yapılmasının yanı sıra gif de eklenebiliyor. Ancak bazı kullanıcılar Instagram uygulaması üzerinden Hikaye paylaşmakta zorluk çekiyor.

Öncelikle Hikaye paylaşmak isteyen kullanıcıların güçlü bir internet bağlantısına sahip olması gerektiğini belirtelim. Bununla birlikte Hikayede paylaşılacak görsel ya da videonunun boyunun aşırı yüksek olmamasına da dikkat edilmelidir. Instagram uygulamasının yüklenebildiği her cihazda Hikaye yapılabilmektedir. Ancak Hikaye içerisinde paylaşılabilen gif özelliği henüz her cihaz için aktif değildir.

Instagram Canlı Yayın Yapamıyorum

Facebook ve Youtube’tan sonra Instagram da canlı yayın yapabilme özelliğini kısa bir süre önce sundu. Ancak bazı kullanıcılar henüz canlı yayın yapamamaktan şikayetçi durumda. Öncelikle Android kullanıcılarının PlayStore üzerinden; IOS kullanıcıları ise AppStore üzerinden Instagram uygulamalarının güncel olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olunduktan sonra internet bağlantısının güçlü olması gerekmektedir ki canlı yayın sırasında donma ya da herhangi bir senkronizasyon problemi yaşanmasın.

Instagram Canlı Yayın Yapamıyorum

Instagram’da canlı yayın yapabilme sınırı 1 saat olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte canlı yayın gerçekleştirebilmek için uygulamayı açtıktan sonra sol üst kısımda bulunan sen butonuna tıklamak ve çıkan seçeneklerden ‘Canlı Yayın’ı seçmek gerekmektedir.

Instagram ve Facebook gibi milyonlarca kişinin bilgi ve deneyim paylaştığı, anlık yayın yapabildiği uygulamalar gün geçtikçe yenileniyor ve yeni özellikler ile kullanıcılara sunulmaya devam ediyor.

Özellikle canlı yayın yaparken kişisel hak ve mahremiyetin korunmasına ve başkalarının yaşayışına ve yaşam tarzına saygısızlık edilmemesine özen gösterilmesini de öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ