Mobil Uzman

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Kullanılır?

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformları arasında son yılların en gözde platformu Instagram desek yanlış söylemiş olmayız. Gençler arasında ilk tercih olan bu fotoğraf paylaşma platformu gün be gün yeniliklerine devam ediyor. 7’den 70’e hemen hemen herkesin tercih ettiği  Instagram, milyarlarca üyesi ile kendi alanında liderlik konumunda yer almakta. Anlık fotoğrafların paylaşıldığı ve ünlü isimlerin dakika dakika takip edildiği bu platformda yenilikler de devam edecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemde çıkan ‘’Bana Soru Sor’’ özelliği trend almış durumda.

Instagram Stroy, Bana Soru Sor Uygulaması

Instagram’ın story (hikaye) bölümünde yer alan bu yeni özellik ile herkes birbirine farklı sorular yöneltmekte ve cevaplarını anlık olarak alabilmekte. Kimi ünlüler kendilerine yöneltilen komik soruları fanları ile paylaşarak eğlenceli dakikaların geçmesine vesile oluyor. Bazen sorulan soruların ahlaki boyutu da değişik haller alabiliyor. Malumunuz internet sapıklığı gündemden hiç düşmüyor. Gerek DM üzerinden gerekse yeni çıkan ‘’Bana Soru Sor’’ seçeneği üzerinden ahlak dışı ya da bel altı olarak tabir edilen sorular da yöneltiliyor.

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Kullanılır?

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Kullanılıyor?

Peki Instagram’da son çıkan ‘’Bana Soru Sor’’ özelliği nasıl kullanılıyor? Bu sorunun yanıtına geçmeden önce Instagram uygulamanızın en son güncel versiyonuna sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Kullanıcılar ‘’hikaye paylaş’’ kısmına gelerek buradan paylaşabileceği bir fotoğraf seçiyor. Sonrasında ‘’ilerle’’ komutu olarak sayılan ve en alt kısımda bulunan ok tuşuna basarak ilerliyor. Karşılarına gelen ekranda ise ‘’Sorular’’ butonuna tıklanarak ‘’Gönder’’ seçeneği işlem sonlandırıyor. Sonrasında takipçileri ‘’story’’ kısmında bu paylaşımı görerek kişiye farklı sorular yöneltiyor. Sorulan sorular kişinin DM bölümüne düşüyor. Kullanıcı kendisine yöneltilen her soruya yanıt vermek zorunda değil.

İstenildiği taktirde ilginç olan soruların ve verilen cevapların paylaşımları ekran görüntüsü alınarak yine story (hikaye) veya akış bölümünde paylaşılabiliyor. Bu nedenle soru sormadan önce 40 defa düşünmek gerekiyor. Aksi halde fena şekilde ifşa olabilirsiniz. Bu yeni gelişme yine Instagram’da yer alan ‘’anket’’ özelliği ile hemen hemen benzerlik göstermekte. Her dönem yeni bir güncelleme ile kullanıcıları kendine daha fazla bağlayan ve vazgeçilmez bir platform halinde gelen Instagram’ın bir sonraki adımının ne olacağı ise merak konusu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ