Mobil Uzman

iMessage Yerine Normal Mesaj (SMS) Nasıl Gönderilir?

iMessage Yerine Normal Mesaj (SMS) Nasıl Gönderilir?

iMessage yerine normal mesaj göndermek için bir kaç basit işlem yapmak gerekiyor. iPhone’larda iMessage yerine normal mesaj nasıl gönderilir?

Göndermiş olduğunuz mesajları iMessage olarak değilde normal mesaj olarak göndermek için bir kaç basit işlem kullanmanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafa normal SMS olarak gönderilecektir. Karşınızdaki kişiye normal mesaj göndermek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

iMessage Açıkken Normal Mesaj (SMS) Nasıl Gönderilir?

iMessage açıkken normal mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir kaç yöntem var.

  1. İnterneti kapatarak mesaj gönderirseniz normal mesaj olarak gider.
  2. Mesajı yazıp gönderdikten sonra gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutup Mesaj Olarak Gönder‘e tıklayabilirsiniz.

İnterneti Kapatarak Mesaj Gönderme

Telefonunuzdan normal mesaj göndermek istiyorsanız Wi-Fi ve hücresel veriyi kapatarak normal mesaj gönderebilirsiniz. Telefonun internet bağlantısı kesildikten sonra iMessage aktif olmaz ve telefonunuz gönderdiğiniz mesajı SMS olarak karşı tarafa gönderir. Eğer iMessage yerine normal mesaj göndermek istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Mesaj Olarak Gönder‘e tıklayıp SMS Gönderme

Diyelim karşı tarafa bir mesaj gönderdiniz. Bu mesajın rengi eğer mavi renkte ise mesaj iMessage üzerinden gönderilmiştir. Bunu normal SMS olarak göndermek istiyorsanız mavi renkte olan mesajınızın üzerine basılı tutarak ekrana gelen Mesaj Olarak Gönder‘e tıklayarak mesajı iMessage yerine SMS olarak göndermiş olursunuz.

iMessage Kapatarak Normal Mesaj (SMS) Nasıl Gönderilir?

Ayarlar bölümünden Mesajlar bölümüne girerek buradan “iMessage” butonunu pasif hale getirerek iMessage göndermesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca“SMS Olarak Gönder” butonunu da aktif ederseniz iMessage kullanılmadığında SMS olarak gönderme aktif olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ