Mobil Uzman

HYPERLOOP Biletinin Fiyatı Ne Kadar?

HYPERLOOP Biletinin Fiyatı Ne Kadar?

Yaptığı büyük yatırımlarla gündeme damga vuran Elon Musk, Los Angeles’ta Hyperloop hakkında çok önemli açıklamalar yaptı. Elon Musk’un açıklamasında özellikle Hyperloop’un bilet fiyatlarını açıklaması büyük heyecan yarattı. Hyperloop’un bilet fiyatları çok uzun zamandır büyük bir merakla bekleniliyordu.  Herkes Hyperloop biletlerinin çok pahalı olacağını düşünüyordu  ancak ünlü yatırımcı bu konuda herkesi ters köşeye yatırdı. Buna göre Hyperloop bilet fiyatı sadece 1 Dolar olacak.

Öte yandan Hyperloop tıpkı bir toplu taşıma formatında olacak. Bahsi geçen Hyperloop güzergahı Los Angeles ve havaalanı arasında faaliyet gösterecek. Öngörülen süre, 30 km için sadece 8 dakika. Elon Musk’un Hyperloop projesi için çok uzun zamandan bu yana çalıştığı biliniyordu. Hyperloop’un, ulaşım anlayışına bambaşka bir boyut getireceği ve klasik anlamda deniz, hava ve kara gibi ulaşım araçlarının yanındaki yerini alacağı konuşuluyor. Hyperloop’un faaliyete geçeceği gün şimdiden merak içinde bekleniyor.

HYPERLOOP Biletinin Fiyatı Ne Kadar?

Hyperloop Nedir?

Hyperloop Elon Musk’un inanılmaz projelerinden sadece bir tanesidir. Temel gayesi şehir içi ya da şehirlerarasındaki mesafeleri en aza indirgemektir. Yeni ve alternatif bir ulaşım aracı olan Hyperloop bazı ulaşım uzmanları için hala pek güvenilir değil. Musk, kendi sayfası üzerinden bazı animasyonlarla ya da test videolar ile Hyperloop’un tanıtımını gözler önüne serdi. Hyperloop’un ulaşabildiği hız ve çalışma biçimi oldukça şaşırtıcı. Musk, Hyperloop aktif olduktan sonra diğer bütün ulaşım araçlarının gölgede kalacağını söylüyor. Saatte 240 km’ye ulaşabilen ve 16 kişi taşıyabilme potansiyeline sahip olan Hyperloop’un bir proje olmaktan çıkıp ne zaman gerçeğe dönüşeceği merak konusu.

Elon Musk Kimdir?

Köken olarak Güney Afrikalı olan Elon Musk, Amerika’nın en popüler mucitleri arasındadır. Video siteleri şu sıralar onun projeleri ve yaşam hikayelerinden oluşan kesitlerle doludur. İlham verici yönü ve sınırsız hayal dünyasıyla dikkat çeken Eon Musk, birçok çılgın proje tasarlayarak heyecan yaratmıştır. Küçük yaşlarda kod yazmayı öğrenen Musk  girişimciliğe çok ufak yaşlarda başladı. Ekonomi ve fizik eğitimi alan Musk, geliştirdiği yazılımları nakit paraya çevirdi. Paypal’ın kurucusu olan mucit, ünlü şirketi SpaceX’i bundan 16 sene önce hayata geçirdi.Uzaya gönderdiği araçla geçtiğimiz sene uzunca süre gündeme geldi.  Musk’un şirketi roket fırlatma teknolojileri üzerine çalışmalar yürütmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ