Mobil Uzman

Hangi Telefonu Almalıyım? (2018)

Hangi Telefonu Almalıyım? (2018)

Son yıllarda mobil cihazlardaki özellik ve çeşitlilik; kullanıcıları teknoloji alışverişlerinde kararsızlığa sürüklemektedir. Genellikle cep telefonu satın almaya karar veren kullanıcılar hangi telefonu almaları gerektiği konusunda zorluk yaşamaktadır. Bu bağlamda tabi ki ihtiyaç-bütçe ve zevkler belirleyici olmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki; mobil cihazlar günden güne gelişiyor ve kullanılmakta olan telefonlar da teknolojinin gelişme hızına yetişemiyor. Bu nedenle bütçe belirlenmeli. Örneğin 2000 TL’ye kadar bütçe belirledikten sonra telefonda hangi özellikleri daha çok kullanılacağını ve hangi özelliklerden daha çok verim almak istendiği değerlendirilmeli. Daha sonra ise birkaç seçenek içerisinden karşılaştırma yolu ile karar verilmeli.

Hangi Akıllı Telefonu Almalıyım? 2018

Son birkaç yılda Türkiye cep telefonu pazarına yeni markalar da dahil oldu. Bu nedenle cep telefonu almak isteyenlerin kararsızlıkları daha da arttı. Apple, Samsung, HTC ve LG’den sonra cep telefonu pazarına Huawei, Xiaomi ve OnePlus markalarının da katılması ile karar aşamasında marka değeri, teknik servisi ya da şarj aleti, kulaklık, kırılmaz cam ya da kılıf gibi uyumluluk problemleri de açığa çıktı. Böylece marka ve model seçiminde çok fazla seçenek oluşu çok fazla fiyatlandırmayı da beraberinde getirdi.

Hangi Telefonu Almalıyım?

Hangi Telefon Daha İyi Karşılaştırma

Apple markasının geliştirdiği iPhone X sürümü ile 2018’e giriş yaparken Samsung ise Galaxy serisinin 9’uncusunu duyurdu. Hem marka değeri hem de kullanıcı yorumları açısından avantajlı olan bu modeller fiyat konusunda ne yazık ki ekonomik değiller. Türkiye pazarına yeni giren Huawei, OnePlus ve Xiaomi gibi markalar ise yüksek özellikli telefonları daha ekonomik fiyatlara piyasaya sürmekte. Bu noktada karşılaştırma alanına marka mı özellik mi parametreleri geliyor.

Akıllı Telefonlar 2018

Cep telefonları insanların günlük yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olmaya sadece 2018’de değil sonraki yıllarda da katlanarak artacağa benziyor. Fotoğraf çekmeyi sevenler için kamera özelliklerinin yüksek, telefonda okuma ve yazma işlemi yapanlar için büyük ekranlı ya da çok fazla uygulama kullanan kullanıcılar için ise RAM gücü yüksek telefonlar öneriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. FarmerLenny dedi ki:

    Thanks for a lovely read before I start my day!

BİR YORUM YAZ