Mobil Uzman

Hadi Bilgi Yarışması Joker Kazanma

Hadi Bilgi Yarışması Joker Kazanma

Hadi Bilgi Yarışması Turkcell tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk canlı ve gerçek para ödüllü bilgi yarışmadır. Müge Boz ve Merve Toy tarafından canlı olarak sunulan Hadi Bilgi Yarışması hafta içi her gün 12.30 ve haftanın her günü 20.30 saatlerinde gerçekleşmektedir. Buna ek olarak her hafta çarşamba günü özel olarak farklı bir içerikte 19.30’da resimli Hadi Bilgi Yarışması gerçekleşmektedir. Google Play ve AppStore üzerinden indirilebilen uygulama tamamen ücretsizdir. Mobil veri ya da Wi-Fi internet bağlantıları ile önceden belirtilen yarışma saatinde uygulamaya giriş yapmak yeterlidir.

Hadi Bilgi Yarışması Formatı

Hadi Bilgi yarışması toplam 12 sorudan oluşmaktadır. Canlı olarak gerçekleşen yarışmada sorular çoktan seçmeli olarak art arda sorulmaktadır. Her soru için 10 saniye cevaplama hakkı bulunmaktadır. Belirtilen süre içerisinde soru cevaplanmadığında oyuncu otomatik olarak elenmekte fakat canlı bilgi yarışmasını izleyemeye devam edebilmektedir. 10 saniye cevaplama süresi bulunan yarışmada cevap şıkkı işaretlendikten sonra şıklar arasında değişim yapılamamaktadır.

Yarışmada jokerleri bulunan kullanılara bir soruyu cevaplamama ya da yanlış cevaplama hakkı sunulmaktadır. Jokerler final sorusu olan 12. soruda kullanılamamaktadır. Her yarışmada sadece 1 adet joker kullanılabilmektedir. Jokeri olan kullanılar mevcut jokerlerini final sorusu hariç istedikleri soruda kullanabilmekte ya da şimdi kullanma seçeneğini tercih edebilmektedirler. 12 genel kültür sorusunun tamamına doğru cevap veren yarışmacılar arasında gerçek para ödülü eşit olarak paylaşılmaktadır. 20TL para ödülüne ulaşan kullanıcılar sistem üzerinden para çekme işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Hadi Bilgi Yarışması Joker Kazanma

Hadi Bilgi Yarışması Özellikleri

Canlı Bilgi yarışması olan Hadi uygulaması oyun esnasında yarışmacıların canlı olarak sohbet etmesine olanak sağlayan bir sohbet paneline sahiptir. Yarışmacılar soru esnasında, öncesinde ya da sonrasında diledikleri yorumları yazabilmekte ve sohbete katılabilmektedir. Ancak rahatsız edici yorumlar diğer yarışmacılar tarafından sisteme şikayet edilebilmektedir. Hadi Bilgi Yarışması ekibi yorumları canlı olarak takip etmekte ve uygunsuz içeriğe sahip yorum yapan kullanıcıları sistem üzerinden engellemektedir. Bu sayede sayısı 600 bini aşan yarışmacısına keyifli sohbete imkan sağlayan güvenli bir sohbet paneli oluşturmuştur.

Hadi Bilgi Yarışması Soru İçerikleri

Çoktan seçmeli 12 sorudan oluşan Hadi Yarışması yarışmacılara seviyesi git gide zorlaşan genel kültür soruları yöneltmektedir. Sosyal medya hesapları üzerinden kullanıcıların oyun hakkındaki görüşlerini paylaşmasını da sağlayan uygulama, kişilerin talepleri doğrultusunda farklı içerikler geliştirmiştir. Gelen talepler doğrultusunda her salı 20.30’da Hadi Bilgi Yarışması’nda müzik içerikli sorulardan oluşan müzik gecesi ve her perşembe 20.30’da spora yönelik sorulardan oluşan spor gecesi düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra çarşamba günleri 19.30’da resimli sekiz sorudan oluşan resimli Hadi yarışması ve aynı gün 20.30’da zor sorulardan oluşan Hadi Bilgi Yarışması gerçekleştirilmektedir.

Hadi Bilgi Yarışması Joker Kazanma

Hadi Bilgi Yarışması Joker Kazanma Yolları

Hadi Bilgi Yarışmasında joker kazanmanın bir kaç yolu vardır. Bunlardan ilki Turkcell BiP uygulamasıdır. Turkcell’in hayata geçirdiği bir diğer uygulama olan BiP uygulaması Hadi kullanıcılarına haftada bir kez 1 adet joker hakkı kazandırmaktadır. Kullanıcıların joler kazanabilmeleri için tamamen ücretsiz olan BiP uygulamasını Google Play ya da AppStore üzerinden indirmeleri gerekmektedir. Uygulamada her kullanıcı için özel olarak oluşturulan kodları Hadi Uygulaması’ndaki joker kodunu gir bölümüne yazmak yeterlidir. Böylelikle sistem otomatik olarak jokeri hesabınıza tanımlayacaktır. BiP uygulamasını kullanmak için Turkcell kullanıcısı olma gerekliliği bulunmamaktadır.

Bir diğer joker kazanma yolu ise yarışmacıların referans kodu yöntemi ile başka kişileri yarışmaya dahil etmesidir. Her kullanıcı paylaştığı kendi referans kodu sayesinde yarışmaya kazandırdığı üye sayısı kadar joker kazanabilmektedir. Buna ek olarak Hadi Bilgi Yarışması özel ödüllü geceler düzenlediğinde ya da sosyal medya hesaplarındaki her 100 bin kişilik artış sonrasında otomatik olarak kullanıcılarına joker tanımlamaktadır. Son olarak da Hadi Bilgi Yarışması instagram uygulamasında her gün 14:30’da instagram story üzerinden 5000 adet sınırlı sayıda joker dağıtılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ