Mobil Uzman

Güncel Fatih Wifi Şifreleri 2019

Güncel fatih wifi şifreleri ile okulda internete bağlanabilirsiniz. 2019 yılında kullanılan Fatih okul wifi internet şifreleri burada yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son dönemde uygulamaya aldığı okullardaki internet sağlayıcılarına erişebilmek için bazı hatalar kullanıcıların karşısına çıkmaktaydı. Aslında Fatih internet ağını kullanmak öyle abartıldığı gibi hiç zor değil!

Son yıllarda eğitim düzeyinde teknolojinin daha etkin kullanılabilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi, ülke genelindeki bir sürü okula yüksek hız erişimine sahip wifi internet desteği sağlanmaktadır.

Genellikle öğrenci ve öğretmenlerin ders notlarına ulaşabilmeleri için geliştirilen ve sunulan bu güvenli wifi internet ağı projesi sayesinde interneti kullanmak artık mümkün bir hale geldi. Okul içerisinde bulunan bu güvenli internet kapsamında Facebook ve Instagram gibi bir çok sosyal medya sitelerin de erişim engeli bulunmaktadır.

Fatih wifi internet şifresini bilseniz dahi her daim internete erişim sağlama imkanınız bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise Milli Eğitim Bakanlığı’na ait internet sertifikasının bağlanılmaya çalışılan cihazlarda yüklü olması gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

Mili Eğitim Bakanlığı’na ait dijital sertifikayı indirmek için buraya tıklayınız. Bilmeniz gereken bir diğer konu ise; indirdiğiniz dijital sertifikayı kurmanız gerekmektedir. Basit ve kolay olan bu kurulum birkaç dakika içinde tamamlanmaktadır.

Windows işletim sistemine ait sertifika yükleme rehberi için tıklayınız.

MacOs işletim sistemine ait sertifika yükleme rehberi için tıklayınız.

IOS işletim sistemine ait ( iphone- ipad ) sertifika yükleme rehberi için tıklayınız.

Androia cihazlara ait sertifika yükleme rehberi için tıklayınız.

Yukarıda anlatılan rehberler aracılığı ile bu konu hakkında bir çok soru tarafımıza gelmektedir. Bu sorular arasında, ‘yeni okul ağlarına nasıl bağlanabilirim’ sorusu bu yazımız da cevaplanmış olmaktadır.

Elbette bütün bu anlatılanlara rağmen proje çok yeni olduğu için wifi ağlarına bağlanamama nedeniniz başka bir problem de olabilir. Bu yazımızın sizlere faydalı olduğunu tahmin ederek ne düşündüğünüzü merak etmekteyiz.

Güncel Fatih Wifi Şifreleri

Fatih Wifi

Teknolojinin oldukça gelişmesi sonucu son dönemde okullar da akıllı tahta uygulamasına geçilmiştir. Akıllı tahtaların sağladığı avantajlar arasında derslerin daha kolay ve pratik bir şekilde yapılması yer almaktadır.

Sınıflara takılan ve son teknoloji olan bu akıllı tahtalara fatih projesi adı verilmektedir. Fakat bu akıllı tahtalara bazı erişim kısıtlamaları getirilmiştir. Bu sorunların başında çoğunlukla fatih wifi şifreleri gelmektedir. Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da Fatih projesi kapsamında fatih wifi okul internet şifresi değiştirilmiştir.

Aşağıda belirtilen işlemleri takip ederek fatih wifi bağlantısına giriş yapabilirsiniz.

İlk olarak kullanıcı adı : F@tih; şifre: F@M2015i#Eb23TC bilgileri ile girilmesi gerekir. Giriş yaparken büyük ve küçük harf duyarlılığına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise, ağ adı : Aktivasyon, ağ şifresi : f1@2t34ih5 olarak devam edilmesi gerekir.

Karşımıza gelen pencereden ağ ekle butonuna basılmalıdır. İsim alanına ‘F@tih’ yazıldıktan sonra bağlan butonuna tıklayın. Şifre bölümüne ise ‘!1qaz2WSX3edc4RFV%56’ yazıldıktan sonra giriş yapılabilmesi için bağlan kısmına tıklanılması gerekir.

Fatih wifi bağlantı işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra sosyal medya kanallarına ve bazı internet sitelerine giriş engeli bulunmaktadır.

Siz değerli öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin işlerine yarar düşüncesi ile fatih wifi şifresi konulu yazımızı sürekli olarak güncel tutmaya devam etmekteyiz. Fatih wifi şifreleri soranlar için şifreleri aşağıda sizlerin kullanımına sundur.

 • !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • F@M2015i#Eb23TC
 • f1@2t34ih5
 • 1234
 • 34i3s0t00
 • verdijm@n1453
 • {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

2018 – 2019 yılına ait fatih wifi şifreleri belirtilen şekildedir. Şifrelerin güncel olarak takibi için bizi takip etmeyi asla bırakmayın. Sitemize güncel olarak fatih wifi internet şifreleri eklenecektir. Ayrıca sitemiz aracılığı ile bir çok faydalı bilgiye ulaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ayşenur dedi ki:

  İnstagrama nasıl girebiliriz ?

 2. Ayşenur dedi ki:

  İnstagrama nasıl gireceğim ?

 3. derya dedi ki:

  Psiphon pro uygulamasini indirin

 4. Mert dedi ki:

  Çok işime yaradı teşekkürler

 5. miraç dedi ki:

  ceso01adana merkez

 6. Yusuf Aydın dedi ki:

  Gençler Güncel Şifre Bu dur..

  !1qaz2WSX3edc4RFV%56

 7. AYAN ABE dedi ki:

  genc bu ismetidir

 8. Cuno dedi ki:

  Arkadaşlar sifre hangisi

BİR YORUM YAZ