Mobil Uzman

Google Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Google Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Yakın tarihlerden bu yana her türlü işlem artık Google hesapları üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Her telefon ve bilgisayar kullanıcısının bir Gmail hesabı olduğu gibi, çoğu işlem de bu hesaplar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Fakat bazı durumlarda Gmail hesaplarının şifresi kaybedilebilmektedir. Bu tür durumların oluşmasında da farklı yöntemler izlenerek sorun çözüme kavuşturulabilmektedir.

Şifremi Unuttum Gmail

Google şifresini unutan kişilerin ilk olarak ‘Hesap ekleme’ bölümüne giriş yapması gerekmektedir. Bahsi geçen bölüme girildikten sonra direkt olarak kişinin karşısına ‘Şifrenizi Mi Unuttunuz?’ bölümü çıkmaktadır. Bu bölüm aracılığı ile hesaba tekrardan ulaşılabilmektedir.

Google Şifremi Unuttum

Google Play Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Google şifresi kaybolan kişilerin belirtilen butonu kullanarak hesaplarına tekrardan erişim sağlaması mümkündür. Daha önceden eğer telefon numarası kayıt edildiyse, telefona gelen doğrulama kodu ile tekrardan Google hesabına ulaşmak oldukça basittir.

Google Hesabımı Unuttum Nasıl Bulabilirim?

Eğer hesap unutuldu ise yine aynı şekilde hesap ekleme bölümüne girilmesi gerekmektedir. Ekleme bölümüne girildiğinde ‘Şifremi Unuttum’ butonuna tıklanarak, giriş adının hatırlanmadığı belirtilmelidir. Bunun ardından sistem tarafından telefon numarası istenmektedir. Telefon numarasının yazılması ile bahsi geçen numaraya kayıtlı olan Gmail adresleri direkt olarak ortaya çıkmaktadır.

Google Şifresi Nasıl Alınır?

Google şifresi kaybedildiği zaman belirtilen işlemler gerçekleştirildiği takdirde hesap geri alınabilmektedir. Bu sayede kullanıcıların aklında olan ‘Google şifremi unuttum, ne yapmalıyım?’ sorusuna kolaylıkla cevap bulunabilmektedir. Telefon numarasına gönderilen kod sisteme girilerek, yeniden şifre belirlenmektedir. Dolayısıyla kişi dakikalar içerisinde tekrardan hesabına erişim sağlayabilmektedir.

Google Play Hesap Değiştirme

Google Play’de hesap değiştirebilmek için de telefon üzerinden ‘Ayarlar’ bölümüne girilmelidir. Daha sonra ‘Hesaplar’ bölümüne girilerek, hesaplar arasında geçiş sağlanabilmektedir. Ayrıca Google Play oyunlarının içerisindeki ‘Ayarlar’ bölümünden de kullanıcı hesapları değiştirilebilmektedir.

Google Hesap Giriş

Google hesabı ile Gmail’e giriş yapabilmek için web tarayıcılarının sağ üst kısmında bulunan giriş kısmı kullanılmalıdır. Sağ üst köşede bulunan ‘Oturum Açın’ butonu aracılığı ile kullanıcı adı ve şifre yazılarak Google’a üyelik ile giriş yapılabilmektedir.

Google Şifremi Unuttum

Clash Royale Şifremi Unuttum

Clash Royale, Play Store’dan en çok indirilen oyunların arasında yer almaktadır. Clash Royale hesabının şifresinin unutulması, Gmail şifresinin unutulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle hesaba tekrardan girilebilmesi için Gmail ‘Hesap Ekleme’ bölümüne girilerek, ‘Şifremi Unuttum’ butonu seçilmelidir. Detaylı olarak yapılan yönlendirmeler sayesinde şifre değiştirilerek, tekrardan Clash Royale uygulamasına giriş yapılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. yakup Örün dedi ki:

    merhaba gogul play şifremi unuttum

  2. isamyil dedi ki:

    Men gmail ş

  3. Elvin dedi ki:

    Şifremi unutum

BİR YORUM YAZ