Mobil Uzman

Google Play Store Açılmıyor Sorunu ve Çözümleri

Google Play Store Açılmıyor Sorunu ve Çözümleri

Android cihazların tümünde yer alan Google Play Store’da, cihaz çeşitliliği bol olması sebebi ile bazı hatalar açığa çıkabilmektedir. Play Store’dan oyun, müzik, film, dizi ya da uygulama indirilemiyorsa veya yükleyemiyorsanız, Google Play Store uygulamasını açamıyorsanız ya da açtıktan sonra kilitleniyorsa, indirme işlemi sürecinde işlem tamamlanmıyorsa öncelikle internet bağlantısının kontrol edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir bağlantı hatası da Google Play Store uygulamasının açılmamasına ya da indirme ve yükleme aşamasında kilitlenmesine neden olabilmektedir.

Google Play Store Açılmıyor Sorunu ve Çözümleri

Play Store Açılmıyor Beyaz Ekran

Google Play Store uygulamasının açılmaması internet bağlantısı sebebi ile hata vermiyorsa cihazın Ayarlar bölümünde; Uygulamalar ve Bildirimler – Tüm Uygulamaları Göster – Google Play Store seçilmelidir. Bu alanda Depolama Alanı – Önbellleği Temizle seçeneği ile verilerin temizlenmesi gerekmektedir.  Uygulama ön belleği temizledikten sonra cihazın yeniden başlatılması ya da kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir. Google Play Store bağlantı yokuyarısı alınmaya devam ediyorda Play Store aracılığı ile yüklenen uygulamaların da önbelleklerinin temizlenmesi gerekebilmektedir. Aynı zamanda cihazın depolama alanı da kontrol edilmelidir. Sorun bu işlemlere rağmen çözülemiyor ve hala devam ediyorsa alternatif çözüm yolları da mevcuttur.

Google Play Store 3.5.15 İndir

Google Play Store uygulama önbelleği temizlendiği halde problem hala devam ediyor ise; Google Play Store 3.5.15’i indirerek Ayarlar kısmından ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ aktif edilmelidir. İndirilen güncel Google Play Store APK dosyası kurulduktan sonra Google Play Hizmetleri Durdu hatası sona erecektir.

Google Play Güncellenmiyor

Android işletim sistemi ile çalışan tablet ya da telefonunuzda bulunan Google Play Store; içeriği çok geniş bir sistemdir. Bu nedenle sürekli yeni bir bilgi aktarımı ve paylaşımına da izin veren Google Play Store bazı durumlarda güncellenme hataları verebilmektedir. Google Play Store’un güncellenmediği fark edildiği zaman internet bağlantısı kontrol edilerek tekrar denenmelidir. Hala sorun devam ediyor ise yukarıdaki işlemler tekrar edilerek güncel olan uygulama telefona yüklenerek sorun çözülebilmektedir.

Google Play Store Açılmıyor Sorunu ve Çözümleri

Google Play Store Açılmıyor Galaxy Ace

SamsungGalaxy Ace kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı Google Play Store açılmıyor hatası; Google Play Store uygulamasının ön belleği temizlenerek çözülebilmektedir. Aynı zamanda Google Play Store Açılıp Kapanıyorsorunu yaşayan kullanıcıların da güncel Google Play Store uygulaması kullandıklarından emin olmaları gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ