Mobil Uzman

Google Play Hesap Kurma (Pratik Yöntem)

Google Play Hesap Kurma (Pratik Yöntem)

Android işletim sistemi kullanmakta olan tüm telefonlar ve diğer mobil cihazlar için Google Play hesabı oluşturulması olmazsa olmaz bir zorunluluktur. Google tarafından geliştirilmiş olan bu sistem sayesinde akıllı cihazlara oyun yükleme, oyun indirme ve çeşitli uygulamaların telefona kurulması sağlanmaktadır. Akıllı cihazına herhangi bir oyunu indirmek isteyen ya da herhangi bir uygulamayı yüklemek isteyen kişiler bu sistem sayesinde markete giriş yaparak burada bulunan oyun ya da uygulamalardan istediklerini telefonlarına indirip kurabilmektedirler.

Google Play Hesap Kurma İşlemi Nedir?

Akıllı telefonlar için son derece geliştirilmiş bir uygulama marketi olan Google Play, Android işletim sistemine sahip olan Samsung, LG, General Mobile, Vestel Venüs, Asus, Huawei, HTC, Motorola, Lenovo, Vodafone Smart, Sony ve Casper gibi birçok akıllı telefona uygulama indirmeye ya da oyun yüklemeye yarayan bir sistemdir. Bu sistem günümüzde kullanılmakta olan tüm akıllı telefonlar için son derece hayati öneme sahip bir sistemdir. Bu sistem ile oyundan uygulamaya kitap ve dergiden kişisel araçlara ve telefon ayarlarının geliştirilmesini saplayan sistemlere kadar birçok şey akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir.

Google Play Hesap Kurma

Google Play Hesap Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Play hesabı Birçok akıllı telefon satın alındığında telefonun içinde hazır olarak bulunmaktadır. Herhangi bir teknik hataya bağlı olarak tabletten ya da telefondan silinmiş olan Google Play hesabı kısa işlemler sayesinde tekrar cihazlara geri yükleme bilmektedir. Cihazlara format atıldığı durumlarda ya da bazı sıfırlama durumlarında Google Play hesabı cihazlardan silinmemektedir. Çoğu telefonda kurulu olarak gelen Google Play hesabı kimi telefonlarda bazı durumlarda kurulu olarak gelmemektedir. Telefon ya da tabletlerin zenginleştirilmesi adına çok önemli olan Google Play hesabının bu durumlarda cihazlara yüklenmesi gerekmektedir. Cihazlarla ilgili tüm oyun ve uygulama işlemleri yapılacağı bu sistemin cihazlara yüklenebilmesi için ilk olarak kullanıcıların bir Gmail hesabı gerekmektedir. Bu durumda zaten bir Gmail hesabı olan kişilerin tekrar bir Gmail hesabı açmalarına gerek yoktur. Mevcut Gmail hesabına girilmesi ilk aşamada yeterli olacak bir durumdur.

Gmail hesabını açan ya da yeni Gmail hesabı oluşturan kişiler hesaplarına girdikten sonra ekranlarında bir logo göreceklerdir. Ok ile gösterilen bu logo Google Play‘e ait olan logodur. Bu ikona tıklandığı zaman ana sayfa, kullanıcıları Google Play Store yönlendirmiş olacaktır. Bu yönlendirme aşamasından sonra ekrana gelen alana Gmail adresini ve şifresini girdikten sonra uygulama indirmesi yapılabilmesi için bir indirme düğmesi ekrana çıkmış olacaktır. Son olarak bu indirme düğmesine de basıldıktan sonra artık cihaza Google Play Store indirilmiş ve hesap kurulmuş bir halde bulunacaktır. Bu işlemler için Gmail hesabı olan kişilerin Google Play Store için ayrı bir Gmail hesabı açmalarına gerek yoktur. Kullanılmakta olan Gmail hesapları Google’ın tüm ürünlerinde ortak olarak kullanılabilen bir özelliğe sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ