Mobil Uzman

Google Maps Go Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Maps Go Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yer belirleme ve yön bulma noktasında haritalar çok önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesine bağlı olarak bilgisayar, tablet ve telefon kullanımı oldukça yoğundur. Bu şekilde kullanımın olduğu sistemde harita uygulamaları önemli bir yere sahiptir. Goggle Maps Go uygulamaları hazır halde kullanılan Google Haritaları uygulaması sunmuş olduğu neredeyse bütün özellikleri sunmakta olan ve bazı özelliklerin kullanım kısıtlanması ile mobil veriler kullanılırken pil ömründe performans düşüklüğüne sebep olmayan bu uygulama sade haliyle kullanıma hazırdır.

Google Maps Go Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eski Akıllı Telefonlarda ki Etkisi

Çalışma performansı açısından ağırlaşan eski akıllı telefonlar GPS özelliğini kullandıkları zaman bu telefonlar kullanılan harita uygulamaları kullanımında konum takibi yapılması mümkün olmadığı gibi telefon kullanımı da yapılamamaktadır. Bu açıdan kullanma olmamaktadır. Google Maps Go uygulamasının eklenmesi ile hali hazırda bulunan harita görünümü herhangi bir görüntü değişikliği olmadan kullanmaya devam edebilecektir. Yalnızca arka plan ile çalışan ya da yedekleme yapılan dosyaların kullanım erişimi olmamaktadır.

Google Maps Go Uygulamasını Hangi İşletim Sistemleri Kullanabilir?

İşletim sistemi telefonun performansını etkilemede önemli bir faktördür. Google Maps Go uygulaması Android 4.1 ve üzerinde işletim sistemine sahip olan tüm cihazlar için kullanımı uygundur. Uygulamanın çok daha hızlı bir şekilde ve telefonu yormadan kullanım kolaylığı sağlaması ile çok rahat bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcısına rahat bir kullanım sunması açısından yapılan değişiklikler ile her açıdan avantajlı bir durumdadır. Konum bulma ve kullanımının basitliği sayesinde kısa sürede sonuç vermesi oldukça önemlidir.

Google Maps Go Nedir, Nasıl Kullanılır?

Adres Bulma Kolaylığı

Kullanımı aktif şekilde kullanılan Google Haritaların uygulamasıyla yapılan tüm kullanımlar yeni hazırlanan ve sade versiyon olarak hazır hale getirilen Google Maps Go ile aynı şekilde işlem yapmaya devam etme imkanı sunmaktadır. Bulunduğunuz konumu o anda kullanıcı yeri görme ve bu konumdan belirlenen konuma gitmek için sesli yönlendirme sayesinde rahat bir şekilde yol tarifini görme imkanı vermektedir.

Özel araç kullanımı dışında toplu taşıma yapılırken ve yaya olarak da gitmek istenilen yere gidiş için kullanılması mümkündür. Google Maps Go uygulamasında Google haritalarında bulunan tüm sosyal özellik yönleri aynı haliyle kullanma olanağı devam etmektedir. Gerçek sokak görünümü sağlayan Google haritası bu aktarımı yeni uygulamasında da göstermektedir. Aynı zamanda o anki trafik bilgilerine de ulaşım sağlanmaktadır. Sunmuş olduğu hizmet sayesinde her açıdan olumlu etkileri bulunması yönüyle kullanıcısının rahatlığını düşünen uygulama bu sayede doğru hizmet verme olanağı sağlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ