Mobil Uzman

Gizli Özel Numaradan Arayanı Bulma

Gizli Özel Numaradan Arayanı Bulma
Bu yazımızda sizleri gizli numaradan arayanı bulma konusunda bilgilendireceğiz. Özel numaradan arayanlar nasıl bulunur?
 
Gizli numara servisi numarasını aradığı kişilerle paylaşmak istemeyenler için; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tarafından kullanılan bir servistir. Aradığı kişide numarasınının görünmemesini isteyenler bu servis ile numarasını gizleyebiliyorlar. Özel numaradan arayanları engellemek içinde sunulan gizli numaradan arayanları engelleme servisi bulunuyor. Gizli numaradan ayaracağınız gibi gizli numaradan arayanları da engelleyebilirsiniz. Böylelikle kimse sizi özel numaradan arayamayacak.
Gizli numaradan aranarak rahatsız mı ediliyorsunuz? Bazı operatörlerin internet sitesinden Gizli numaradan arayanı bulma imkanı var. Sizde bu yöntem ile özen numaradan arayıp rahatsız eden kişinin numarasını öğrenebilirsiniz. Fakat gizli numaradan arayanları bulma konusunda henüz net bir bilgi yok. Yani arayanı kesinlikle bulabileceğiniz bir yöntem ne yazık ki yok. Fakat paylaştığımız bir kaç yöntemi deneyip gizli numaradan arayanı bulmayı deneyebilirsiniz.
Gizli numaradan arayanı nasıl öğrenirim? Bu sorununun cevabını arayanlara bu yazımız ile yardımcı olmaya çalıştık. Tüm mobil hatların internet sitelerine giriş yaparak online işlemlerden gizli numaraları öğrenme yöntemlerini anlatacağız. Online işlemlerden kullanım detaylarını inceleyip özel numaradan arayanları görebileceksiniz. Tam olarak tüm numaraları göstermese de bu yöntemin işinize yaracağını düşünüyoruz.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Gizli numaradan arayanı bulmak için şuanda hiç bir mobil hat için net bir çözüm yok. Gizli numaralar sizi arayıp rahatsız ediyorsa, numaraları engelleme servisini kullanabilirsiniz. Biri sizi çok rahatsız ediyorsa ve kim olduğunu öğrenip şikayette bulunmak istiyorsanız savcılığa başvuruda bulunabilirsiniz. Böylelikle rahatsız eden numarayı şikayet edip, kim olduğunu öğrenmiş olursunuz. 

Türk Telekom Gizli Numaradan Arayanı Bulma

  • Türk telekom web sitesine girip  ” Online İşlemler ”’e giriş yapın.
  • Numaranız ve şifreniz Online İşlemler Şifresi ile giriş yapıp  “Lira İşlemlerim” menüsünden  “Harcama Detayı” na tıklayın.
  • Harcama Detayı‘na girdiğinizde ekrana yapmış olduğunuz görüşmelerin listesi gelecektir.
  • Burada görüşmek yaptığınız veya sizi rahatsız eden gizli numaraya ulaşma şansınız var.

Turkcell Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur?

Turkcell gizli numaradan arayanı bulma için internet sitesi üzerinden veya Hesabım uygulamasındanFaturalarım ve Kullanım Detayı kısmından bakabilirsiniz. Giriş için Turkcell şifresi gerekmektedir. Şifreyi bilmiyorsanız  Şifre yazıp 2222‘ye gönderip şifrenizi alabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Vodafone üzerinden de kullanım detaylarına bakabilirsiniz. Bunun işin internet sitesi üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Burada gizli numaradan arayanı bulamadıysanız yukarıda dediğimiz gibi yine tek yöntem savcılığa suç duyurusunda bulunmak.

Gizli Numaradan Arayanı Engelleme

Eğer sıklıkla gizli numaradan aranıyorsanız numaranızı gizli numaralara engelleyebilirsiniz. Böylelikle kimse sizi gizli numaradan arayamamış olur.
Türk Telekom ve Turkcell gizli numara engelleme için arama ekranına gelip *253# tuşladıktan sonra arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Gizli numara engeli kaldırma işlemi içinde yine aynı şekil arama ekranına gelip *253# tuşlayıp arama yapmanız gerekiyor.
Vodafone gizli numaradan arayanı engellemek için  GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilir veya 7046 yı arayabilirsiniz. Gizli numara açmak için ise GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilir veya 7046′yı arayabilirsiniz.
Eğer sıklıkla gizli numaralardan aranıyorsanız bu yöntem ile tamamen gizli numaralara kapatmanızı öneriyoruz. Hiç bir gizli numara sizi arayamaz ve rahatsız edemez. Dilediğiniz zamanda gizli numara engelleme servisini de kapatabiliyorsunuz. Gizli numara çağrıları çok fazla ise bir süre gizli numaraları engellemenizde fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. brgl..akz dedi ki:

    wodafone faturalı hatta belli olmuyor ya cıkmıyor nasıl bulabilirim yardımcı olurmsnuz acil

BİR YORUM YAZ