Mobil Uzman

Gizli Numara Olarak Arama, #31#

Gizli Numara Olarak Arama, #31#

Normal arama yaptığınızda, telefon numaranız aradığınız kişinin rehberinde kayıtlı olsun ya da olmasın, numaranız, telefon çalmaya başladığı anda karşı tarafın ekranında görünür. Gizlilik ve güvenlik konusunda endişelendiğiniz de veya karşı tarafın telefon numaranızı bilmesini veya öğrenmesini tercih etmediğiniz durumlarda numaranızın görünürlüğünü kapatarak güvenle arama yapabilirsiniz.

Tek Seferlik Gizli Arama

Aramalarınızı normal olarak görünür bir şekilde yapacaksanız ancak sadece o an yapacağınız arama için numaranızın karşı tarafta görünmesini istemiyorsanız aramaya özel olarak numaranızı kapatabilirsiniz.

Telefon Operatörlerine Göre Gizli Arama

Türkiye sınırları içerisinde, bağlı olduğunuz telefon operatörü ne olursa olsun (Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell) tek seferlik gizli aramalarınızı aynı şekilde yapabilirsiniz. Telefon numaranızın görünürlüğünü engelleyerek arama yapmak için; aramak istediğiniz numaranın başında #31# kodunu, ardından 10 haneli telefon numarasını tuşlayıp arama tuşuna basmanız gerekmektedir. Örnek olarak: 0512 345 67 89 numarasını gizli olarak aramak için; #31# 0512 345 67 89 numarasını tuşlayarak arama işlemini başlatmanız gerekmektedir. Bu şekilde aradığınız zaman karşı taraf numaranızı göremeyecek, arayan numara alanında “Özel Numara” ifadesi ile karşılaşacaktır.

Gizli Numara Olarak Arama, #31#

Telefon Numarası Görünürlüğünü Engelleme

Eğer telefon numarası görünürlüğünüzün tek aramaya özel olarak değil de genel olarak tüm aramalarda kapalı olmasını istiyorsanız kullandığınız telefon operatörü ayarlarından veya telefonunuzun ayarlar bölümünden telefon numarası görünürlüğünü engelleyebilirsiniz.

Telefon Operatörlerinden Numara Görünürlüğünü Engelleme

Telefon hattınızın bağlı bulunduğu telefon operatörü aracılığı ile numaranızın görünürlüğünü engellemek için, telefon operatörünün internet sitesindeki online işlemler menüsüne, hattınıza özel olarak edindiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra, online işlemler ana menüsünde bulunan ayarlar sekmesinde çağrı (arama) işlemlerim alanını seçerek, açılan yeni sayfadan diğer arama tercihleriniz ile birlikte aramalarda telefon numaranızın görünme durumunu da engelleyebilir veya var olan engeli kaldırabilirsiniz.

Telefon Ayarlarından Numara Görünürlüğünü Engelleme

Kullanmakta olduğunuz telefonun ayarlar menüsüne girerek, çağrı ayarlarınızda, aktif halde bulunan numaramı göster butonunu pasif hale getirerek numaranızın görünürlüğünü engelleyebilirsiniz. Bu seçeneklerden birini uyguladıktan sonra, numaranızın görünürlüğünü kontrol etmek için öncelikle yakınlarınızdan birini arayıp durumdan emin olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ