Mobil Uzman

Kolay Yoldan Fotoğraf Birleştirme (Android ve İphone)

Kolay Yoldan Fotoğraf Birleştirme (Android ve İphone)

Teknolojinin insan yaşamındaki yeri genişledikçe kullanılabilir alanların da sayısı giderek arttı. Günümüzde mobil cihazların tümünde artık yüksek çözünürlüklü kamere özelliği bulunuyor. Video ve fotoğraf çekme yaşamın bir parçası ve insanlar hem anı amaçlı hem de sosyal medyada paylaşım amaçlı fotoğraf çekmeyi seviyor. Fotoğraf sanatının açı, renk ya da ışık gibi bazı olmazsa olmaz noktaları bulunmaktadır. Bu değerlere dikkat edilmesi ortaya güzel bir fotoğraf çıkacağı anlamına gelmektedir. Cep telefonlarında çekilen fotoğraflarda ise bu değerler otomatik olarak hem fotoğrafı çekmeden önce hem de fotoğrafı çektikten sonra düzenlenebilmektedir. Mobil cihazlarda fotoğraf düzenleyebilmek için birçok uygulama bulunmaktadır. Fotoğrafları düzgünleştirme, kesme, rengini değiştirme ya da farklı fotoğrafları birleştirme gibi işlemlerin yapılabileceği Fotoğraf Birleştirme Uygulaması 50 milyon kullanıcıya ulaşan, kullanımı kolay bir uygulamadır.

Fotoğraf Birleştirme Programı İndir

Fotoğraf birleştirme programı Android ve IOS işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlarda Google Play Store ve AppStore’da arama çubuğuna fotoğraf birleştirme programı yazılarak bulunabilir. İndirilen uygulama ile telefon galerisindeki fotoğraflar birleştirilebilir, kolaj haline getirilebilir ve istenilen fotoğraflar istenildiği gibi konumlandırılabilmektedir.

Fotoğraf Birleştirme Sitesi

Fotoğraf birleştirme işlemi sadece uygulama ya da program yardımı ile değil; bu işlem için hazırlanmış web siteleri yardımı ile de gerçekleştirilebilmektedir. Fotoğraf birleştirme işlemi yapılabilecek web sitelerden bazıları şunlardır; www.pixiz.com, www.funny.pho.to, www.kizoa.com, www.photogramio.com.tr. Bu siteler dışında da onlarca fotoğraf düzenleme sitesi bulunmaktadır.

Fotoğraf Birleştirme Uygulaması iPhone

Google Play Store ve AppStore’da farklı fotoğraf birleştirme programları bulunabilmektedir. AppStore’daiPhone cihazlarda kullanılabilecek en iyi çoklu fotoğraf birleştirme programları şöyle;

 • Diptic
 • Fuzel
 • Moldiv
 • InstaSize
 • InstaCollage Pro
 • Eventiles

Fotoğraf Birleştirme Programı PC

Fotoğraf birleştirme programı mobil cihazlarda kullanılabileceği gibi aynı zamanda PC bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Bilgisayara kurabileceğiniz fotoğraf birleştirme programları ise şöyle;

 • Pixlr
 • PhotoScape
 • Picasa
 • Net
 • GIMP

Kolay Yoldan Fotoğraf Birleştirme (Android ve İphone)

Fotoğraf Birleştirme Programsız

Programa ihtiyaç duyulmadan da fotoğraf işlemi yapılabilmektedir. Birçok programın Express modelinde hazırladığı tarayıcı üzerinde gerçekleştirilebilen program bulunmaktadır. Kolaj programı PC’de birçok farklı geliştiricinin farklı özelliklerle hazırladığı şekilde bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik olarak kullanılan bu programlardan en profesyonellerinden biri Photoshop olmakla birlikte birçok insanın ihtiyacını Pixlr, Picasa ve Paint.Net karşılamaktadır. Fotoğraf birleştirme 2’li, 3’lü ya da çok daha fazla fotoğraf ile birlikte yapılabilmektedir. Farklı tarzlarda çerçeve seçeneklerinin bulunması da kullanıcıları memnun etmektedir.

Fotoğraf birleştirme uygulaması Android ve iPhone cihaz kullanıcılarının vazgeçilmezi olmuştur. Gerek sosyal medya paylaşımlarında gerekse anı oluşturmada büyük önem taşıyan fotoğraflar için bakalım hangi özellikler ve uygulamalar gelecek. Merakla bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ