Mobil Uzman

FM Radyo İnternetsiz (İphone-Samsung)

FM Radyo İnternetsiz (İphone-Samsung)

İnternetin henüz tüm dünyada yaygın hale gelmediği zamanlarda radyo dinleme oranları daha yüksekti. Radyo ve televizyonlardan başka yerde müzik dinlemek mümkün değildi. Fakat çevrimiçi müzik uygulamalarının çokluğu ile birlikte üretilen yeni nesil akıllı telefonların çoğunda radyo uygulamaları kaldırılmış durumda. Telefondan radyo dinlemek için artık özel uygulamalar yüklemek gerekiyor. Türkiye ve dünyada birçok uygulama telefondan internet olmadan radyo dinleme hizmeti sunuyor.

FM Radyo İnternetsiz

1. Radio FM

Ücretsiz olarak sunulan Radio FM uygulaması basit ve temiz kullanıcı arayüzü ile radyo uygulamasının yanı sora favori özelliği, alarm, kısayol ve uyku zamanlayıcısı olarak da kullanılabilmektedir.

Radio FM uygulaması içerisinde tüm ülkelerin radyolarına ulaşmanız mümkün. Önce istediğiniz ülkeyi seçerek, ülkeye ait radyoları listeliyorsunuz. Ardından istediğiniz radyoyu dinlemeye başlayabilirsiniz. Dünya üzerindeki tüm radyolara erişiminiz ve kolay erişebilmeniz için favoriler kısmını kullanabilirsiniz. Bunun haricinde son dinlenen radyolar da listelenmektedir.

Uykuya dalarken radyo dinleyenler için de fırsat sunan Radio FM uygulaması, uyku zamanlayıcısı ile birlikte istediğiniz zaman kapanır ve alarm uygulaması ile birlikte seçtiğiniz radyo ile güne başlayabilirsiniz. 

Uygulamanın masaüstü için widget i bulunmaktadır. Yani ana ekranınız üzerinden kanal değiştirme, duraklatma, tekrar oynatma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

2.  Radyo Dinle

Radyo Dinle uygulaması ile birlikte yalnızca Türkiye’de ki tüm ulusal ve yerel radyolara ulaşabilirsiniz. Müzik biçimlerine göre gruplandırılmış radyolar ile ruh halinize göre bir radyo seçebilir ve dinleyebilirsiniz. Bildirim ekranında bulunan kontrolü ile bir önceki ve bir sonraki radyoya rahatlıkla geçebilirsiniz.

Favoriler kısmında bulunan radyolarınıza hızlıca ulaşabilir, istediğiniz radyoyu favorilerrinize ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Radyo arama kısmından istediğiniz radyoyu arayabilirsiniz.

Uyku modu ile uyku saatinizi seçip ayarlayabilir ve o saatte kapanmasını sağlayabilirsiniz. Kulaklıklar ile uyumlu olan uygulama kulaklık üzerindeki tuşlar ile önceki ve sonraki radyo kanallarına erişmenizi sağlar.

3. AndroTurk Radyo

AndroTurk Radyo ile 1000 farklı radyoya sorunsuz ve kesintisiz ulaşabilirsiniz. Türkiye içindeki ulusal ve yerel radyolar bulunmaktadır.

Dinlediğiniz radyoyu arkaplanda çalma özelliği ile birlikte sürekli ekranı açık tutmak zorunda kalmazsınız. Yerel radyolar olduğu için illere özel kategorilendirme yapılmıştır. Eğer il bazında aradığınız radyo radyo kanal listesi içerisinde bulunmuyorsa uygulama üzerinden geliştiriciye ulaşabilir, kanalı eklemesini isteyebilirsiniz.

Aynı şekilde müzik türlerine göre de kategorilendirme özelliği bulunmaktadır. İstediğiniz tür müziğe ait radyo kanallarına hızlıca ulaşılabilmektedir.

AndroTurk Radyo uygulamasında o an çalan şarkının kime ait olduğu bilgisi özelliği bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamaları olan Facebook, Twitter ve Instagram da dinlediğiniz radyonun müzik ekranını paylaşabilirsiniz.

Telefonunuzun bildirim ekranında radyoyu durdurma, başlatma ve değiştirme özellikleri bulunmaktadır.

Diğer uygulamalar gibi uyku modu bulunmaktadır. Radyo çalma süresini ayarlayıp, kapanmasını istediğiniz zaman radyoyu kapatabilirsiniz.

Bu uygulamayı uygulama içinden satın alarak reklamları kaldırabilirsiniz.

FM Radyo İnternetsiz

4. iHeartRadio

Dünyada da birçok internetsiz fm radyo uygulaması bulunmaktadır. En çok kullanılanlarından biri iHeartRadio uygulamasıdır. 1500 den fazla radyo kanalına sahip uygulamada konum, tür, popülerlik parametrelerine göre ayarlayabilir ve listeleyebilirsiniz. Radyo dinlerken sevdiğiniz parçayı işaretleme ve oylama imkanına da sahip olursunuz.

Uygulamayı indiren kullanıcılar farklı türler ya da başlıklar altında kendi çalma listelerini oluşturabilirler. Ayrıca favori radyolarını seçebilir ve sonrasında hızlı bir şekilde radyoyu dinleyebilirler. Favorilenen radyo istasyonlarına bağlı programlar başladığında otomatik olarak radyonun çalma özelliği ayarlanabilmektedir.

Kullanıcı tercihlerinize göre öneriler oluşturmakta ve yeni öneriler sunmaktadır. Aynı zamanda müzik dünyasından da haberler uygulamada yer almaktadır.

Tamamen ücretsiz olan uygulama, reklamsız radyo dinleme özelliği tanıdığı için severek kullanılabilecek bir uygulamadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ