Mobil Uzman

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? (2018)

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? (2018)

Sosyal medya kullanımında en önemli konulardan biri de hesapların kalıcı olarak silinmesidir. Sosyal medya hesaplarından biri olan Facebook hesaplarını da tamamen ve kalıcı olarak silmek mümkün. Özellikle facebook hesap dondurma işlemini yapmak istemeyenler, facebook hesabından kurtulmak isteyenler facebook hesabını kalıcı silme işlemine başvurmaktadır. Elbette, eğer facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. İşlemlere başlamadan önce mutlaka bu bilgilere göz atmanız gerekir. Zira bazı işlemlerin geri alınması mümkün değildir.

Facebook Hesabını Kalıcı Silme İşleminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Facebook hesabınızı kapattığınız zaman aynı hesabı bir daha açmanız mümkün değil. Dolayısıyla hesabı bir daha açamayacağınızı göz önüne alarak facebook hesap silme işleminizi iki kez düşünmeniz önerilir. Silme işleminizden sonra Facebook Messenger’i kullanamazsınız. Profiliniz dahil, gönderileriniz, videolarınız ya da eklediğiniz her şey kalıcı olarak silinir ve hiçbir şekilde geri getirilemez.

Facebook hesabınızı sildikten sonra arkadaşlarınızda dahil olmak üzere hiç kimse sizin profilinizi göremez ve profil bilgilerinize ulaşamaz. Hesabı sildikten sonra hesaba bağlı olan fotoğraf ya da videolar yedek bir sistemde tutulur. Bütün bu verilerin tamamen silinmesi için 90 günlük bir süre vardır. Yani; bu süreç sizin facebook silme işleminizden bağımsız ilerler.

Diğer bir önemli nokta ise facebook hesabınızı kalıcı olarak kapattığınız zaman eğer sayfanız ya da gruplarınız varsa ve söz konusun sayfanın ya da grubun yöneticisi sizseniz facebook hesabının kalıcı olarak silinme işleminden sonra o sayfa ya da grup da tamamen silinecektir. Siz facebook hesabını kalıcı olarak sildikten sonra söz gelimi; arkadaşınıza yazmış olduğunuz mesajlar o kişide kayıtlı olarak kalır. Sizin hesabı kalıcı olarak silmeniz mesajın varlığını etkilemez. Yani; arkadaşınız bu mesajı görmeye devam eder.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Hesabını Silme Öncesi Uygulama Kaldırma İşlemleri

Tüm bu detaylar dikkate alınarak facebook hesabını kalıcı olarak silmeye karar verdiyseniz adım adım facebook hesabını silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak; bu noktada önemli bir hususu belirtmek gerekiyor. Facebook hesabının kalıcı olarak silinebilmesi için öncelikle facebook hesabınızdaki uygulamaları silmeniz gerekiyor. Eğer, uygulamaları kaldırmazsanız hesabınızın kalıcı olarak silinme işlemi yapılamaz. Facebook, hesapları silme işlemi sonrasında 2 hafta boyunca hiçbir harekette bulunulmasını istemiyor. Bu nedenle ilk olarak uygulamalar kaldırılmalıdır. Facebook hesabınız üzerinden Uygulama Ayarlarını açın. Hesabınızdaki tüm uygulamaları yanlarında bulunan ”x” ile kaldırın. Tek tek bütün uygulamaları kaldırdıktan sonra hesabı silme işlemine başlayabilirsiniz.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi

Uygulamaların silinme işlemini yaptıktan sonra aşağıda yer alan ” Hesabımı Sil ”butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından bir popup penceresi açılır. Bu pencerede Facebook şifreniz ve güvenlik kodunuz sorulur. Bunları doğru bir şekilde girmeniz gerekir. İşleminizi tamamladıktan sonra 2 haftalık süre içinde hiçbir şekilde hesabınızı açmamanız gerekir. Eğer, hesabınızı kontrol amaçlı ya da farklı bir nedenle açarsanız facebook kapatma işleminiz sıfırlanır. Dolayısıyla yeniden hesap kapatma işlemlerini yapmak zorunda kalabilirsiniz. Siz, tüm bilgileri göz önüne aldığınızda kalıcı olarak facebook hesabınızı silmek istemiyorsanız geçici bir çözüm olarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Böylece bu konuyu biraz daha gözden geçirmek için zaman kazanmış olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ