Mobil Uzman

En İyi Torrent Siteleri 2018

En iyi torrent siteleri hakkında merak ettiğiniz ne varsa burada bulabilirsiniz. Sizler için 2018 yılında popüler olan en iyi torrent sitelerini araştırdık.

P2P ( peer-to-peer ) şeklinde paylaşım yapılmasını sağlayan torrent siteleri, internet dünyası içerisinde en popüler web siteleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji dünyasında torrent siteleri üzerinden dosya indirme işleminin yasal olmadığı görüşü hakim olsa da P2P yöntemi ile dosya paylaşımı gerçekleştirmek legal bir yöntemdir. Tabii ki torrent siteleri aracılığı ile indirdiğiniz dosyanın herhangi bir telif hakkının ihlal edilmiyor olması gerekmektedir.

2017 yılında çok sayıda torrent sitesinin de kapandığını ayrıca belirtmek isterim. Bu kapanmalara rağmen 2018 yılının en popüler ve en yeni torrent sitelerini sizler için derledik.

Bu bilgilendirmeyi gerçekleştirdikten sonra şimdi gelin 2018 yılının en iyi torrent sitelerini yakından inceleyelim.

Torrent Siteleri 2018

torrent siteleri

En iyi torrent siteleri 2018 incelememiz de sitelerin trafik değerleri de göz önünde bulundurularak çoğu kullanıcı tarafından tercih edilen web sitelerini bulabileceksiniz.

1-) Kickass Torrents ( KAT )

Önceki dönemler de sürekli olarak kapatılan ve tekrar açılan Kickass Torrents, günümüzde birden fazla domain ile hizmet sunmaya devam etmektedir. Alan adı değişikliğinin aşırı sık olmasından dolayı domain popülaritesi değişkenlik gösterse de son dönemlerin en popüler torrent hizmet kanalı KAT olarak karşımıza çıkmaktadır.

2-) Zamunda.NET

Kickass torrents’in kapatılmasından dolayı son dönemde özellikle Türkiye’de en popüler torrent seçeneği Zamunda.NET olmaktadır. Aslında Bulgaristan merkezli bir torrent sitesi olan dünya genelinde en çok kullanılan web siteleri arasında yer almamaktadır. Dünya genelinde rağbet görmemesine rağmen ülkemizde aşırı bir şekilde tercih edilen bir sitedir.

3-) The Pirate Bay

Eski dönemleri inceleyecek olursak torrent dünyasının en sağlam ve kaliteli araçlarından olan The Pirate Bay, belirli aralıklarla kapanmasına rağmen işlevini devam ettirmektedir. The Pirate Bay torrent sitesi 2003 yılında kurulmuştur.

4-) TorrentZ

Tüm torrent araçlarının yaşadığı gibi defalarca kapanan ve tekrar açılan TorrentZ, 2018 yılında da yine en popüler torrent hizmeti veren araçlardan birisi olmaya devam edecek. Bir nevi arama motoru olarak da çalışan TorrentZ sitesinde diğer torrent web sitelerinin de arama sonuçlarını görebilirsiniz.

5-) IsoHunt

Eski dönemlerden itibaren en popüler torrent araçlarından birisi olan IsoHunt, sunduğu yenilikler ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir. İlk olarak 2013 yılında kullanıma başlanan ve en eski torrent sitesi olarak bilinen IsoHunt, birçok kez kapatılmasına rağmen tekrar kullanıma girmesi ile birlikte listemizde yer almaktadır.

6- ) ExtraTorrent

Günümüz döneminin en iyi torrent sitesi hizmeti veren araçlarından birisi olan ExtraTorrent oluşturduğumuz torrent listeleri içerisinde olmazsa olmaz bir konuma sahiptir.

7-) YTS ( YIFY ) Torrent

Torrent siteleri içerisinde yer alan filmlerin en düşük ve en kaliteli boyutlarda sunulması ile birden popüler hale gelen YIFY ekibine ait bir site olan YTS bilinen adıyla YIFY Torrents, önümüzdeki yılın popüler araçlarından birisi olmaya devam edecektir.

😎 RARBG

Seneler baz alındığında en popüler torrent siteleri arasında yerini mutlaka alan RARBG torrent sitesi, önümüzdeki sene de popüler siteler arasından kalmaya devam edecektir. RARBG torrent sitesi 2008 yılında kurulmuştur.

9- ) 1337X

Her yılın popüler torrent sitelerinden birisi olan ve özellikle Avrupa’da hala popüler olan 1337X torrent sitesi bu yılın da listelerinde yer alacaktır. Genel olarak site trafiğini İngiltere’den alan torrent sitesi, aslında kullanıcı odaklı torrent sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Popüler içerikleri ve arayüzü gösteren bölümleri ile birlikte dönemin en popüler torrent siteleri arasında 1337X sitesi de yerini almaktadır.

10- ) Torrent Downloads

Torrent siteleri arasındaki popüler olarak görülen sitelerin birer birer kapanması ile en popüler torrent siteleri arasında yerini alan Torrent Downloads belirlediğimiz liste içerisinde son araç olarak yerini almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ