Mobil Uzman

En İyi Kamera Uygulamaları (Android-İphone)

En İyi Kamera Uygulamaları (Android-İphone)

Standart bir akıllı telefon kullanıcısınız ve yeni bir telefon alacaksınız diyelim. En çok dikkat ettiğiniz özelliği ne oluyor? Büyük bir çoğunlukla kamera kalitesi.

Telefon üretici markaları da kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeterek kaliteyi hep bir adım ileriye taşıyarak daha donanımlı ve özellikli kameralı telefonlar üretiyorlar. Lansmanlarda en çok önemsenen kısım kameranın tanıtım anları. Çünkü insanların birçoğunu satın alma kararına yönlendiren kameranın gücü haline gelmiş durumda.

Fotoğraf çekmek istediğimizde doğal olarak telefonda hazır bulunan kamera uygulamalarını kullanıyoruz. Peki ya cihazınızın kamera donanımı sizin sandığınızdan daha donanımlı ise ve siz bu donanımdan daha fazla yararlanmak istiyorsanız? Neyse ki, akıllı telefon kameralarımızdan daha iyisini ortaya çıkaran hem android hem de ios da harika kamera uygulama seçenekleri bulunuyor. Şimdi kullanmaktan keyif alacağınız ve hayal gücünüzü daha rahat ortaya çıkarabileceğiniz kamera uygulamalarını tanıyalım.

En İyi Kamera Uygulamaları (Android-İphone)

1. Camera ZOOM FX

Mükemmel anı yakalamak için hızlı olmalısınız ve Camera ZOOM FX’in sunduğu da budur. Aslında Camera ZOOM FX, saniyede 50 kareye kadar çekim yapan, aksiyon çekimleri için harika olan mükemmel hızda çekim modu olan bir uygulamadır. Uygulama üzerinde sabit ve hareketli çekimler, farklı efekt modları ve çektiğiniz fotoğrafı düzenleme araçlarını barındırır. Uygulama ile birlikte kolaj da oluşturabilirsiniz. 

Uygulama içinde ızgara çizgileri bulunur ve bu çizgiler yardımıyla daha dengeli fotoğraflar çekmenize yardımcı olur. Bu seçenek açıkken, fotoğraf çekmeye çalıştığınızda çok titriyor ve kamerayı oynatıyorsanız, ekranınızda kırmızı bir daire görürsünüz. Böylece bulanık fotoğraflar çekmenizi engeller.

En ilginç özelliklerinden biri gizli moddur. Fotoğraf çekmek istediğiniz ama çevrenizin fotoğraf çektiğinizi görmesini istemiyorsanız bu modu başlatabilirsiniz. Uygulama kamera görünümünü gizleyen ve ekranın üst köşesinde küçük bir kamera penceresi açar. Ekrana dokunduğunuzda fotoğraf çekersiniz. Ücretli ve ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

2. VSCO

VSCO minimalist bir kamera moduna sahip, fakat güçlü özelliklerle dolu bir uygulamadır. Akıllı telefon fotoğrafçıları farklı modlarda çekim yapabilir, beyaz dengesini, pozlamayı elle ayarlayabilir ve mükemmel dengeli fotoğraflar için ızgara görünümü etkinleştirebilir. Çekim yaptıktan sonra VSCO’nun güçlü stüdyosunda fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz. Uygulama içerisinde hali hazırda bulunan filtreler uygulayabilir ve fotoğrafınıza profesyonel  görünüm sağlayacak ince ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca daha sonrasında VSCO topluluğu ile fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Ios ve android de ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz.

3. Camera MX

Var olan telefonunuzun kamerası kötü ve siz yine de güzel fotoğraflar çekip paylaşmak istiyorsanız Camera MX uygulaması çok işinize yarayacak.

Arayüzü kullanışlı ve çok temizdir. Sadece fotoğraf çekmek için değil aynı zamanda video çekme özelliğine de sahiptir. Seri çekim modu ile deklanşöre basmadan önce gerçekleşmiş olan bir kaç saniyeyi de kayıt ederek sizin çekimi kontrol etmenizi sağlar. Video çekimleri üzerinde düzenleme, kesme gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Çekim esnasında uygulama içindeki efekt ve filtreleri ön izleme özelliği ile anında görebilirsiniz.
Android kullanıcıları için ücretsizdir.

En İyi Kamera Uygulamaları (Android-İphone)

4. Cymera Camera

Cymera Camera kendi portrelerini düzenlemek isteyen selfie meraklıları için mükemmel bir uygulamadır. Tüm uygulamalar gibi içinde kendi filtre ve efekt galerisi, zamanlayıcı ve odak modu gibi modları da bulunmaktadır. Ancak Cymera Camera’nın gerçekten öne çıktığı nokta, tıpkı photoshop gibi programlara benzer işlemler yapabilmesidir. Selfieleriniz üzerinde leke kapatabilir, daha uzun görünebilir, belinizi veya kalçalarınızı genişletip, daraltabilir ya da karın bölgenizi daha gergin gösterebilirsiniz.

Cymera Camera android kullanıcıları için ücretsizdir. Var olan özellikler dışında farklı düzenleme özelliklerini kullanmak isterseniz uygulama içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ