Mobil Uzman

En Hızlı DNS Adresleri Nelerdir? (2019 Yeni DNS Listesi)

En Hızlı DNS Adresleri Nelerdir? (2019 Yeni DNS Listesi)

Gelişen internet kullanımları zamanın önünde bir hızla ilerleme göstererek yediden yetmişe her kullanıcının ilgi odağı haline gelmiş olmaktadır. Sanal ortamda gezinti yapmak, sürekli değişen akışlara göre internet kullanımlarını uyumlu hale getirebilmek ve daha hızlı gezintiler yapabilmek Dns adreslerinin düzenlenmesiyle daha kaliteli olarak elde edilebilmektedir.

Aktif yaşamın bir gereği olarak yaşamlara dahil edilmiş olan hız ve engelsizlik ihtiyaçları, Dns sunucusu değişiklikleri aracılığı ile internet kullanımlarında da etkisini göstermektedir. Doğru Dns servislerinin seçimi dahilinde gerçekleştirilmesi gereken Dns sunucu ayarları, reklam engellemelerini de geride bırakarak çok daha güvenli gezinti beklentilerini sağlayabilmektedir.

DNS Anlamı Nedir?

Alan adı sistemi olarak Türkçede anlam karşılığı bulmuş olan Dns, internet ortamında kesintisiz ve engellenmeden gezinti yapabilme imkanı sağlamaktadır. Örneğin, Dns ayarlarını değiştirmek isteyen bir kullanıcı engellenmiş internet erişimi olan sitelere, yapılan değişiklik dahilinde çok daha rahat olarak giriş yapabilme kolaylıkları sağlamaktadır. Hızlı ve aktif olarak internet erişimini diledikleri her internet sitesi için elde edebilmek isteyen internet kullanıcıları, Dns ayar değişimleri ile arzu ettikleri gezintileri gerçekleştirebilmektedir.

En Hızlı DNS Adresleri Nelerdir?

DNS Servisleri Erişim Engelini Nasıl Kaldırır?

Erişim engeli taşımakta olan internet adreslerine daha hızlı bir biçimde ayar değişiklikleri yardımıyla erişimleri imkanlı hale getirmekte olan Dns sunucuları, internette arama yapabilme aracı olan adres çubuklarına, ziyaret edilmek istenilen internet adreslerinin IP adreslerinin yazılması yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. Adres çubuğunda Dns ayarlarının değiştirilmeden öncesinde aratılan siteler engelli olduğu için ziyaret edilemezken, Dns ayarlarının değiştirilmesiyle birlikte, girilmek istenilen site adresinin kendi özel IP adresinin yönlendirmesiyle birlikte kolaylıkla ziyaret edilebilmektedir.

En Aktif DNS Servisleri Hangileridir?

Erişim engelini basit adımlar yardımıyla ortadan kaldırmakta olan Dns ayar değişiklikleri, pek çok sunucu tarafından gerçekleştirilebilmektedir. En hızlı olarak faaliyet göstermekte olan Dns servisleri ise; Level3 Dns başta olmak üzere; Open Dns, Dns.watch, Google Dns şeklinde sıralayabilmek mümkündür.

Bunlara dahil olarak; Verisign, Comodo Güvenli Dns, Dns Advantage (Ultra Dns), SafeDNS, Alternate DNS, Yandex.com Dns ve son olarak da TTnet (Türk Telekom DNS sıralaması en hızlı Dns servisleri arasında aktif olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, kullanılmakta olan bilgisayar işletim sistemlerine göre ayrı ayrı adımlar dahilinde yapılabilen Dns ayar değişiklikleri ile hızlı ve güvenli internet gezintileri çok daha sorunsuz olarak elde edilebilmektedir.

2018 yılı için yeni olarak sıralanmış olan Dns servisleri, kaynağı güvenli olan servisler olmaktadır. Bu noktada, güvenilir olmadığı düşünülen farklı Dns ayarlarının kullanılması, internet kullanıcılarının kişisel bilgisayar verilerine, resim, video gibi içeriklerine ve özel belgelerine erişim dezavantajı yaşatabilmektedir. Benzer sorunların yaşanmaması ve çok daha hızlı ve güvenli Dns servisi seçiminin yapılması, aktif internet kullanımlarında kullanıcılara daha güvenli hizmet sunumları sağlayabilmektedir. Sorunsuz ve hızlı internet kullanımı ve engel olmadan gezinti ihtiyaçlarında Dns değişiklikleri gerçekleştirilebilmektedir.

Güncelleme : 08 Ocak 2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ