Mobil Uzman

E-Devlet Miras Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

E-Devlet Miras Sorgulama hizmeti devreye girdi. Sorgulama yapmak istediğiniz kişinin T.C bilgileri ile sistem üzerinden istediğiniz kadar kişiye ait sorgulama yapabilirsiniz.

E-devlet sistemi sayesinde bir çok iş kısa sürede yapılabiliyor. E-Devlet Miras Sorgulama Devlet daireleri ile olan işlemler vergi borcu sorgulama ve daha çok fazla işlem rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca e-devlet sistemine sürekli olarak yenilikler ekleniyor. Çok yeni olmasa da bunlardan bir tanesi de miras sorgulama oldu.

Daha önce de soy ağacı sorgulama işlemleri yüzünden e-devlet sistemi çökmüştü. Miras sorgulama işlemleri de bir çok insan tarafından merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bir çok insan kendisine kalan miraslar var mı yok mu? Merak ediyor. Bu yüzden sorgulama yaparak çok hızlıca bunu öğrenebilirsiniz. E-devlet miras sorgulama sistemini isterseniz bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Dilerseniz de mobil cihazlar ile rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

E-Devlet Miras Sorgulama Nasıl Yapılıyor

E-Devlet Miras Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Yakınlarınızdan miras kalıp kalmadığınızı e-devlet üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Sadece size ait olan bir e-devlet ile bunu yapabilirsiniz. Mirasçılık sistemi takip etmeniz gereken öncelikle birkaç şey var hemen onlardan bahsedelim.

  1. İlk olarak turkiye.gov.tr sitesine yada mobil cihazlar için e-devlet uygulamasına giriş yapın.
  2. Burada işlem yapabilmeniz için TC. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  3. Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.
  4. Giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Veraset İlami Sorgulama” yazın ya da direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/adalet-veraset-ilami-sorgulama linkine tıklayarak da ilgili uygulama sayfasına gidebilirsiniz.
  5. Burada önemli olan miras bıraktığını düşündüğünüz kişinin TC. kimlik numarasını biliyor olmanız.
  6. Aksi takdirde hiçbir işlem yapamazsınız.
  7. kimlik numarasını girdikten sonra sorgula butonuna basarak gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz.

Miras Sorgulama Kayıt Bulunamadı Ne Demek?

Sorgulama işleminden sonra sizlere ekranda bir uyarı gelecektir. Sorgulama yaptığınız kişilerin T.C’si ile bunu yaptığınız için o kişiden mirasları direkt olarak görürsünüz. Miras Sorgulama Kayıt Bulunamadı Ne Demek? Diye merak edenlere hemen açıklayalım. Bu sistem e-devlet üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilir.

Sorgulama sonrasında miras bulunamadı tarzında bir yazı çıkıyorsa o kişinin size bıraktığı herhangi bir miras yok anlamına geliyor. Yeniden sorgulama  yapmak için “Veraset İlami Sorgulama” yazın ya da direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/adalet-veraset-ilami-sorgulama linkine tıklayarak yeni bir sorgulama yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ