Mobil Uzman

Dövme Yapma Programı (2018)

Dövme Yapma Programı (2018)

Fotoğraf Üzerinde Dövme Tasarlama

Fotoğraflar üzerinde dijital ortamda çeşitli değişiklikler ve düzeltmeler yapılabilmektedir. Bu değişiklikler genellikle photoshop programı yardımı le oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bir fotoğraf üzerinde olması istenmeyen görüntülerin kaldırılması mümkün olacağı gibi var olması istenen görüntünün de eklenmesi bu program sayesinde yapılabilmektedir. Dövme tasarlama programları genellikle kişiye hangi dövmenin yakışacağını görmek için seçim aşamasında etkili olmaktadır.

Bu program ile kişinin istediği dövmelerin vücudunda tasarlanması ve beğenilen dövme modelinin uygulanmasına geçilebilmektedir. Mevcut dövmelerin insanların vücudunda yapılmış şeklini önceden görmek mümkün olmaktadır. Photoshop dövme yapma programı indir denildiğinde bu programı indirmek ve amacına uygun olarak en iyi şekilde kullanmak mümkün olmaktadır. Bu dövme tasarlamanın bu program sayesinde oldukça etkili bir şekilde yapılması da mümkün olmaktadır. Bunun için programda dövme yapma işleminin yapılabilmesi için gerekli olan komutlar bulunmaktadır. Bu sayede de tasarımın yapılması ve kişiye nasıl bir görüntü sağlayacağını göstermek mümkün olmaktadır.

Dövme Yapma Programı

Photoshopta Dövme Yapmak

Dövme yapılacak kişinin fotoğrafını photoshop programı sayfasına yerleştirmekle işe başlanmaktadır. Sonrasında ise ya aç komutu ile ya da sürükleme yaparak, fotoğraf üzerine yerleştirilecek olan dövme resminin aynı sayfaya getirilmesi işlemi yapılmaktadır. Dövme figürü olan resmini boyutlandırmak için G tuşuna basılı tutularak orantılı bir şekilde büyültme ve küçültme işlemi yapılmaktadır. Böylece dövmenin uygulanacağı resim üzerinde oluşturacağı görüntüye yaklaşık olarak sahip olmak mümkün olmaktadır.

Sonrasında ise fotoğraf görünümünde olan dövme figürünün bulunduğu katman üzerine sağ tıklanarak katmanı resterleştirme komutu verilmektedir. Sonrasında ise karışımı çoğalt komutunu verilmektedir. Bu işlem ile de dövme modelinin düz çizgiler haline gelmesi sağlanmaktadır. Bu da tam olarak uygulanmak istenen dövmenin fotoğraf üzerinde gerçekçi görünmesini sağlamaktadır. CTRL+ T yaparak dövme figürü üzerinden tekrar bir boyutlandırma yapılmaktadır. Figür üzerine katmanlar kısmından maske eklenerek figürün kıyafet üzerine gelen ya da görünmeyecek olan yerleri üzerinde siyaha boyanarak boyanan yerlerin görünmesi engelleniyor.

CTRL+T işlemi tekrar yapılarak çıkan kutucuk içerisinde sağ tıklanarak çarpıt denilen komuta tıklanıyor ve figür parçalar halinde şekillendirmeye açılmaktadır. Tüm bu işlemlerle dövmeye gerçekçi bir görünüm kazandırılmaktadır. Dövme yapma programı olarak photoshop son derece etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Genellikle dövme yapmadan önce yapılan bu işlem ile kişinin yapılacak olan dövmenin nasıl görüntü sağlayacağını görmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca sadece görsel olan fotoğraf üzerinde de bu dövme görüntüsünü oluşturarak fotoğrafı kullanmak mümkün olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ