Mobil Uzman

Banabak Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Banabak Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

BanaBak Uygulaması Nedir?

Banabak Uygulaması Procter&Gamble yani halk tarafından bilinen adıyla P&G tarafından geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. P&G; Orkid, Gillette, Pantene, İpana, Prima, Ariel, Alo gibi markaların üreticisi olan bir firmadır. Yalnızca kendi markaları dahilinde hareket etmeyen uygulama; Uber, Scotty, Boyner ve Dersleri Kurtaran Adam gibi pek çok farklı kurum ve markayla iş birliği halindedir. Kazanılan puanların adına ‘’BAKS’’ denilmiştir. BAKS puanlar birçok ödül ve hediyede kullanılabilmektedir. IOS ve Google Play mağazaları üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Şimdiye kadar uygulamayı indiren gençlerin 30 bininin ödül havuzundan faydalandığı ve 100 binden fazla gencin ise 30 farklı fırsattan yararlandığı Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş tarafından belirtilmiştir. Ersavaş, hedeflenen kullanıcı sayısının 1 milyon olduğunu ve Banabak Uygulamasının Türkiye’den elde ettiği başarı sebebiyle P&G’nin aktif olduğu diğer ülkelerde de hayata geçirilmesinin planlandığını aktarmıştır.

Alışveriş sırasında kullanıcılara avantajlar sağlayacak olan bu uygulamanın mottosu ise ‘’Fırsat Fırsatı Çağırsın’’ olarak belirlenmiştir.

Banabak Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

BanaBak Uygulaması Nasıl Kullanılır?

BanaBak Uygulaması kullanıcıların alışveriş sonrasında alışveriş fişlerinin fotoğrafını çekerek puan kazanabildiği bir mobil uygulamadır. Bu uygulama kullanıcılara aynı zamanda uygulama içerisinde bulunan görevlere ve soru-cevap etkinliklerine katılarak baks puanlarını arttırabilme fırsatı sağlamaktadır. Biriktirilen puanlar sayesinde kullanıcılar oyun puanları ve sinema biletlerini alabilirler. Aynı zamanda kazanılan baks puanlar P&G firmasının ürünlerini alma imkanı da sunmaktadır. Ayrıca biriktirilen baks puanlar TEMA vakfına fidan bağışında da kullanılabilmektedir. Uygulama eğitim bursu desteği sayesinde sosyal sorumluluk çalışmalarına da odaklanmıştır.

BanaBak Uygulamasının Avantajları ve Hedef Kitlesi

Uygulama, üniversite öğrencileri dahil 35 yaşın altındaki gençleri ve uygulamayı kullanan genç yetişkinleri hedef almaktadır. Kullanıcılarına özel fırsatlar sunan bu mobil uygulama P&G markaları dahil olmak üzere pek çok program ortaklarının avantajlarını sağlamaktadır. Uygulama, parayla alınabilecek şeylere biriktirilen puanlarla daha az ödeyerek sahip olunmasını amaçlamaktadır. Ücretsiz olarak indirilen BanaBak uygulamasına kayıt olduktan hemen sonra cazip fırsatlardan yararlanmak mümkündür.

Alışveriş sonrasında taranıp yüklenen alışveriş fişlerinin dışında, arkadaş daveti ve reklam filmi paylaşımıyla ekstra baks puan kazanma fırsatı bulunmaktadır. Ödül havuzunda bulunan pek çok ürüne biriktirilen puanlar sayesinde bedava sahip olma imkanı sunan uygulama, özellikle üniversite öğrencileri için cazip imkanlar barındırmaktadır.

Ayrıca Banabak Uygulamasının kampüslerin gözü, kulağı olan seçilmiş bir elçi ekibi bulunmaktadır. Türkiye’de üniversitede bulunan en büyük marka elçisi ağını oluşturmuşlardır. Elçiler kullanıcılar arasından seçilmekle birlikte bir sonraki elçinin yine kullanıcılar arasından olacağı belirtilmiştir.

Banabak Android Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

Banabak ios Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ